کد خبر: ۱۱۵۲۹۹
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۵
مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو به شهر فردا خبر داد
مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با اشاره به اینکه کرونا مانعی برای جابجایی مسافران نبوده و برای کنترل این بیماری باید از درب منزل اقدام شود، از پیشنهاد طرح یکپارچه سازی متروی حومه استقبال کرده و گفت: به شرط دیده شدن منابع مالی و تامین امکانات بسیار طرح مفیدی خواهد بود.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مهندس فرنوش نوبخت در گفتگو با خبرنگار شهر فردا پیرامون پیشنهاد تشکیل سازمان مترو حومه تهران توسط معاون استاندار به مجلس گفت: این طرح  هنوز به شرکت ابلاغ نشده است و در حال حاضر فقط یک نظریه است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه این طرح اگر اجرایی شود خوب است، تصریح کرد: به شرط آنکه همه امور در این طرح دیده شود کارهای تخصصی لزوما منابع مالی آن و امکاناتش تامین شود، حمل و نقل اگر یکپارچه باشد بهتر است لذا با توجه به اینکه مهندس امام همیشه در صحبتهایشان به این موضوع اشاره دارد، خطوط اکسپرسی که در حومه قرار دارد جزو وظایف ساخت شرکت مترو قرار گرفته به طور مثال خط حومه کرج  توسط شرکت بهره برداری مترو افتتاح می شود و در ادامه فرودگاه و پرند و شهروند که وارد شبکه مترو می شوند نیز سریعتر می توانند جابجا شده و به مقصد برسند، بنابراین بقیه مسیرهای حومه نیز که توسط مترو ساخته می شود به بهره برداری نیز واگذار خواهد شد.

وی در گفتگو با پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، تصریح کرد: حومه ای که در حال حاضر بهره برداری می شود به عنوان مثال  ورامین را نیز شرکت مترو در حال ساخت آن بود که از شرکت تحویل گرفته شد و به شرکت راه آهن تحویل داده شد،برای حومه به یک شکل اگر حتی یک متولی هم وجود داشته باشد و یکپارچه شود در بحث حمل و نقل درون شهری برای شهروند می تواند مفید باشد حومه هم وارد محدوده شهر شده و طراحی و بهره برداری آن نیز یکپارچه باشد بسیار مفید خواهد بود.  

نوبخت در ادامه با اشاره به روند بهره برداری برخی از ایستگاه ها در تهران تصریح کرد: 12 ایستگاه برنامه زمان بندی برای راه اندازی دارند که تا آخر سال به بهره برداری می رسند و جزئیات کامل آن در دست ریاست محترم حمل و نقل ریلی مهندس علی امام قرار دارد اما ایستگاه برج میلاد نزدیک ترین برنامه زمان بندی برای افتتاح در ماه آینده را دارد.  

وی در پاسخ به سوال شیوع مجدد کرونا و تردد شهروندان در حمل و نقل ریلی (مترو)تاکید کرد: کرونا آمده است ولی همچنان روزانه 830 هزار مسافر مهمان متروی تهران هستند هر چه مراکز جذب سفر کمتر فعال باشند یا تعطیل یا نیمه تعطیل باشند شرایط مترو بهتر خواهد شد.

مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه افزود: متروی تهران با حداکثر ظرفیت خود فعالیت می کند شرایط کرونا مسئولیت مالی ایجاد کرده مترو نیاز دارد که کمک مالی دریافت کند غرفه داران ناراضی هستند درآمد ها کاهش یافته و در ایستگاه ها تنها ماسک به فروش می رسد و توصیه اکید ما بر استفاده ماسک توسط مردم است .

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به مصوبه ستاد کرونا تغییراتی در افزایش یا کاهش مسافران داشته اید یا خیر گفت: هیچ تغییری در برنامه زمان بندی وجود نداشته است  تغییرات نوسان دارند به طور مثال دو روز گذشته 840 هزار نفر بوده اما در ساعات پیک تعداد همان میزان در هفته های گذشته است و تغییری نکرده و این امر به دلیل دسترسی خطوط مترو به اماکنی است که امکان تردد با وسیله نقلیه عمومی ندارد به طور مثال بازار و جای پارک وجود ندارد لذا شهروندان و مسافران مترو ترجیح می دهند تا از حمل و نقل عمومی به ویژه مترو برای رسیدن به مقاصد خود استفاده کنند و کرونا نمی تواند مانعی برای رفت و آمد آنها باشد.

مهندس نوبخت تاکید کرد: شرایط باید برای خروج از منزل خاص و محدود شود و راحتی سفر ایجاد شود و تا زمانی که مردم به راحتی در حال تردد در شهر هستند کرونا نیز هست و احتمال افزایش و انتقال به افراد نیز کاهش نمی یابد.

وی در پاسخ به اینکه در این شرایط نحوه رفت و آمد و شیفت بندی پرسنل مترو چگونه است اظهار داشت: متروی تهران نیز مانند سایر سازمانها ساعت کاری آن کمتر شده برخی از پرسنل دورکار شدند شیفت بندی نیز صورت گرفته و متروی تهران نیز مانند سایر سازمان ها سلامت پرسنل و نیروهایش در اولویت قرار دارد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
رهبر انقلاب ۱۴۰۰ را سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری کردند

رهبر انقلاب ۱۴۰۰ را سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری کردند

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۰ هجری شمسی، با تبریک عید عید نوروز به هم‌میهنان بویژه خانواده‌های معظم شهیدان و جانبازان و همه ملت‌هایی که نوروز را گرامی می‌دارند و با ابراز امیدواری به کسب برکات مادی و معنوی از تقارن سال جدید با اعیاد شعبانیه و متبرک شدن سال ۱۴۰۰ به دو عید نیمه‌شعبان و جشن ولادت حضرت ولی‌عصر(عج)، سال جدید را سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری کردند.
انتشار سی و سومین شماره فصلنامه علمی پژوهشی اقتصاد و مدیریت شهری

انتشار سی و سومین شماره فصلنامه علمی پژوهشی اقتصاد و مدیریت شهری

سی و سومین شماره فصلنامه علمی پژوهشی اقتصاد و مدیریت شهری (زمستان1399) منتشر شد.