کد خبر: ۱۱۵۲۹۸
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۰
براساس پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون‌ در محدوده قابل قبول است اما در اواخر وقت امروز (۱۴ مردادماه) در برخی مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب قرار می گیرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با وزش باد مؤثر تا صبحگاه امروز (۱۴ مرداد ماه) و با وجود آغاز تردد خودروها شاهد برقراری شرایط قابل ‌قبول کیفیت هوا در بیشتر مناطق خواهیم بود.

طی روز نیز تداوم وزش باد مؤثر شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم می‌کند، هرچند با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» شاهد افزایش غلظت این آلاینده طی ساعات بعدازظهر خواهیم بود اما با توجه به رشد ابر در برخی ساعات غلظت این آلاینده نسبت به روز گذشته از میزان کمتری برخوردار خواهد بود.

در اواخر وقت امروز (۱۴ مرداد ماه) با کاهش تندی باد و افزایش ترافیک شبانگاهی پیش‌بینی می‌شود غلظت «ذرات معلق» افزایش پیدا کند و کیفیت هوای پایتخت در برخی مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب قرار بگیرد.

با تداوم این شرایط جوی تا صبح فردا (۱۵ مرداد ماه) همزمان با آغاز تردد خودروها، انباشت آلاینده‌ها همراه با افزایش غلظت ذرات معلق سبب کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق خواهد شد.

به‌تدریج طی روز تندی باد افزایش پیدا خواهد کرد که سبب پراکندگی آلاینده‌ها و پیش‌بینی می‌شود که از بیشینه غلظت آلاینده «ازن» نسبت به روز گذشته کاسته شود بنابراین احتمال می‌رود شاهد بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق باشیم.

با تداوم این شرایط جوی تا ساعات پایانی فردا (۱۵ مرداد ماه) در بیشتر مناطق پایتخت برقراری وضعیت قابل‌ قبول دور از انتظار نخواهد بود.

 آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۱۲۰ بود و هوای پایتخت در شرایط ناسالم برا گروه‌های حساس قرار  داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۶۰ است و هوا در محدوده قابل قبول قرار دارد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
انتخاب هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس + تصویر

انتخاب هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس + تصویر

انتخابات هیئت رئیسه فراکسیون شوراها، مدیریت شهری و روستایی با حضور اعضای این فراکسیون برگزار شد.
مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

در حالیکه که همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ با سرعت در منطقه آمریکای لاتین رو به گسترش است از سوی دیگر گزارش‌های تازه حاکیست که سیر تصاعدی کرونا در ایالات متحده همچنان ادامه دارد و روز پنجشنبه آمار ابتلا به این ویروس کشنده در آمریکا به بالاترین حد خود از زمان آغاز همه‌گیری رسیده است.