کد خبر: ۱۱۵۲۲۳
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۹
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام خبر داد
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام از دستگیری حفار غیرمجاز در ایلام خبر داد و گفت: حمل دستگاه فلزیاب جرم محسوب می شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، عبدالمالک شنبه‌زاده با اعلام این خبر اظهار کرد: روز گذشته در پی گزارش واصله مبنی بر حفاری غیرمجاز به قصد کشف اشیای تاریخی شهر ایلام، نیروهای یگان حفاظت میراث‌فرهنگی با همکاری نیروی انتظامی استان در یک عملیات غافلگیرانه حفار غیرمجاز را دستگیر کردند.

وی افزود: از متهم یک دستگاه فلزیاب و ابزار و ادوات حفاری کشف و ضبط شد. متهم پس از تشکیل پرونده به همکاران انتظامی تحویل و سیر مراحل قضایی این پرونده در دستور کار قرار گرفت.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام تصریح کرد: بر اساس ماده ۵۶۲ قانون مجازات اسلامی هرگونه حفاری و کاوش به‌قصد به دست آوردن اموال تاریخی‌فرهنگی ممنوع است و متهمان به شش ماه تا سه سال حبس محکوم می‌شوند، اشیای مکشوفه به نفع وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و آلات و ادوات حفاری به نفع دولت ضبط می‌شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

در حالیکه که همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ با سرعت در منطقه آمریکای لاتین رو به گسترش است از سوی دیگر گزارش‌های تازه حاکیست که سیر تصاعدی کرونا در ایالات متحده همچنان ادامه دارد و روز پنجشنبه آمار ابتلا به این ویروس کشنده در آمریکا به بالاترین حد خود از زمان آغاز همه‌گیری رسیده است.
کووید 19 چه بلایی سر مسکن آورد؟

کووید 19 چه بلایی سر مسکن آورد؟

اگر گذری از تاثیر ویروس کرونا بر پیکره اقتصاد داشته باشیم کاملا تغییرات اقتصادی من جمله افزایش قیمت مسکن به خصوص در برخی استانها بسیار مشهود است.