کد خبر: ۱۱۵۱۴۳
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲
مسئله افت و قطعی آب در چند روز گذشته باعث گلایه بسیاری از شهروندان ایلامی شده است، این مسئله حتی انتقاد امام جمعه ایلام از مسئولان آب و فاضلاب استان را در پی داشت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، این روزها در هوای گرم استان ایلام مسئله کم آبی به علت افت و یا قطع آب به خصوص در شهر ایلام باعث گلایه بسیاری از شهروندان شده است.

در حالی که اکثر مردم از کولرهای آبی استفاده می‌کنند، در این روزهای کرونایی قطع و افت فشار باعث مشکلات زیادی برای خانواده‌ها شده است.

مسئله قطع و افت فشار آب در بیشتر مناطق استان ایلام مشاهده می‌شود، هرچند طبق گفته مسئولان آب و فاضلاب افزایش مصرف باعث این مشکل شده ولی هم اکنون مردم شهر ایلام دارای مشکلات بسیار زیادی بر اثر کم آبی هستند.

انتقاد امام جمعه ایلام از وضعیت آب شهر ایلام

دیروز نیز نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با انتقاد از عملکرد مسئولان آب فاضلاب ایلام تصریح کرد: با توجه به وضعیت قطعی مداوم و افت فشار آب در بعضی مناطق شهر ایلام جای تأسف دارد برای برخی مدیران این استان که نمی‌توانند تدبیر کنند، زیرا با وجود پرآبی سدهای استان مشکل آب وجود ندارد، چرا باید قطع آب داشته باشیم طبیعی است که این نشان ضعف مدیریتی است.

حجت الاسلام الله کریمی تبار در ادامه با تاکید بر اینکه مدیران باید تلاش کنند ولو به صورت موقت یک راهکار برای مشکل افت فشار آب ارائه دهند و چنانچه محدودیت آب وجود دارد همه مردم ملزم به رعایت و صرفه جویی در مصرف آب هستند.

وی خاطر نشان کرد: اضافه بر قطع آب، توزیع آن برای تمام مناطق باید به صورت یکسان و با اطلاع رسانی قبلی صورت پذیرد.

وی ادامه داد: خواهشی که دارم این هست، که اول آب منزل استاندار، دفتر امام جمعه و منزل مدیر آب و فاضلاب قطع شود، تا توزیع آب بصورت عادلانه به مناطق حاشیه شهر برسد.

برقراری ارتباط شبکه آبرسانی محله پیام نور و بلوار تعمیرکاری

به منظور رفع افت فشار بلوار تعمیرکاری و محله فرهنگیان و رزمندگان شهر ایلام شبکه آب چهار راه پیام نور و محلات فوق بهم ربط داده شدند تا مشکل افت فشار این مناطق حل شود.

به دنبال افت فشار شبکه‌های آبرسانی شهر ایلام و مصرف زیاد شهروندان مشکلاتی در برخی از نقاط شهر به وجود آمده که به دستور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تنظیم شیرفلکه‌ها و تعادل سازی آب و ربط شبکه در برخی از نقاط شهر در دستور کار قرار گرفته و کارکنان شرکت به طور شبانه روزی در حال رفع این مشکل هستند.

طبق گفته مسئولان آب و فاضلاب میزان مصرف آب در ایلام به علت شیوع کرونا نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام نیز گفت: طی دو روز گذشته به علت گرمای بیش از حد، در برخی مناطق شهر ایلام مشکل افت فشار به وجود آمد که با مدیریت و برنامه ریزی های انجام گرفته این مشکل به حداقل رسیده است.

نورالله تیموری افزود: در این راستا تنظیم شیر فلکه‌ها و بررسی نقطه به نقطه شبکه شهر در دستور کار قرار گرفته است.

هرچند ظرفیت آبفا برای انتقال آب از سد به شهر در حداکثر خود قرار گرفته اما افزایش مصرف و گرمای شدید و کم سابقه این روزها به چالشی بزرگ تبدیل شده است.

انتظار است آبفا در توزیع آب مدیریت لازم را داشته باشد و مردم نیز در صرفه جویی تمام توان خود را به کار گیرند تا آب به طور برابر در نقاط مختلف شهر توزیع شود.
برچسب ها: شهرفردا ، ایلا ، قطعی آب
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مزایای یکپارچه سازی متروی تهران و حومه/ روزانه جابجایی 830 هزار مسافر مترو با وجود کرونا

مزایای یکپارچه سازی متروی تهران و حومه/ روزانه جابجایی 830 هزار مسافر مترو با وجود کرونا

مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با اشاره به اینکه کرونا مانعی برای جابجایی مسافران نبوده و برای کنترل این بیماری باید از درب منزل اقدام شود، از پیشنهاد طرح یکپارچه سازی متروی حومه استقبال کرده و گفت: به شرط دیده شدن منابع مالی و تامین امکانات بسیار طرح مفیدی خواهد بود.
واقعه  ۱۷ شهریور از زبان رهبر انقلاب

واقعه ۱۷ شهریور از زبان رهبر انقلاب

قیام مردمی ۱۷ شهریور هرچند در زمان خودش سرنوشت تلخی داشت، اما بروز آن عبرت‌هایی را به ملت ایران داد که رهبر انقلاب بر آن‌ها تأکید دارد و هشدار می‌دهد که جوانان خاطره آن را فراموش نکنند.
آخرین اخبار