کد خبر: ۱۱۵۱۳۹
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۰
دبیر شورای اسلامی تبریز:
دبیر شورای اسلامی تبریز گفت: طرح مطالعاتی اجرای مسیرهای جدید دوچرخه سواری در این شهر تمام شده و به زودی عملیات احداث آنها آغاز می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سعید نیکوخصلت در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه این مسیرها از سوی معاونت عمرانی شهرداری تبریز اجرا می‌شود، افزود: مسیرهای دوچرخه سواری جدید در پارک‌های ائل گؤلی، ائل باغی و عباس‌میرزا اجرا می‌شود.

وی یادآوری کرد: علاوه بر آنها، مسیر سه‌راهی اهر- آرپا دره‌سی تا باغمیشه، چایکنار تا پارک بزرگ به طول ۲۵ کیلومتر و داخل پارک بزرگ از پروژه‌های کلان در حوزه احداث زیرساخت‌های دوچرخه‌سواری بوده که امید است به زودی اجرا و به بهره برداری برسند.

دبیر شورای اسلامی تبریز با بیان اینکه دوچرخه به عنوان نمود حمل و نقل پاک با دهها مزیت برای زندگی و مدیریت شهری، باید متن اصلی فعالیت شهرداری تبریز باشد، گفت: اولویت ما تنها استفاده تفریحی و ورزشی از دوچرخه نیست و باید برای انجام امور زندگی و تردد در شهر مورد استفاده قرار گیرد.

نیکوخصلت، با اشاره به اینکه کاهش حمل و نقل از طریق خودرو و توجه به شهر هوشمند اولویت اصلی شورای شهر است، ادامه داد: در دنیای مدرنیته، بهره‌گیری از دوچرخه به عنوان وسیله حمل و نقل پاک، مزایایی مانند سلامتی جامعه، بهبود گذران اوقات فراغت، کاهش ترافیک شهری و آلودگی هوا برای شهر و شهروندان دارد.

وی کاهش هزینه‌های زندگی، کاهش مصرف بنزین، حفظ ارز، ترافیک روان، جذب سرمایه‌گذار در شهر پاک، سلامتی و شادابی جامعه، کاهش هزینه‌های درمانی، طول عمر آسفالت شهری و رعایت فاصله اجتماعی مربوط دوران کرونایی را از دیگر مزایای استفاده از دوچرخه اعلام کرد.

دبیر شورای اسلامی تبریز گفت: تصمیمات مسؤولان در سال‌های گذشته در بحث دوچرخه سواری و احداث زیرساخت‌های دوچرخه‌سواری جزیره‌ای بوده و از آنجایی که طرح جامعی در این زمینه شکل نگرفته است، کارایی لازم را نداشته‌اند.

نیکوخصلت، با اشاره به اینکه به دنبال طرح جامع و وحدت رویه در مناطق دهگانه شهرداری برای احداث مسیرهای دوچرخه‌سواری هستیم، بر لزوم آماده شدن طرح جامع از سوی مدیریت ترافیک و توجه به مطالبات و نظرات تخصصی تشکل‌های مردم‌نهاد در این زمینه تاکید کرد.

وی یادآوری کرد: باید مطالبه‌ای عمومی از سوی شهروندان و از مجاری قانونی برای اختصاص یارانه خرید دوچرخه و احداث زیرساخت‌های شهری از دولت شکل بگیرد تا موضوع استفاده از دوچرخه و در کل حمل و نقل پاک در برنامه کاری دولت قرار گیرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

در حالیکه که همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ با سرعت در منطقه آمریکای لاتین رو به گسترش است از سوی دیگر گزارش‌های تازه حاکیست که سیر تصاعدی کرونا در ایالات متحده همچنان ادامه دارد و روز پنجشنبه آمار ابتلا به این ویروس کشنده در آمریکا به بالاترین حد خود از زمان آغاز همه‌گیری رسیده است.
کووید 19 چه بلایی سر مسکن آورد؟

کووید 19 چه بلایی سر مسکن آورد؟

اگر گذری از تاثیر ویروس کرونا بر پیکره اقتصاد داشته باشیم کاملا تغییرات اقتصادی من جمله افزایش قیمت مسکن به خصوص در برخی استانها بسیار مشهود است.