کد خبر: ۱۱۵۱۲۳
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۴
رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: یگان حفاظت سازمان زندان ها یگانی مقتدر و حرفه ای است و مأموریت این سازمان یکی از نقاط ثقل و تکیه گاهی محکم برای امنیت کشور است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سردار مهدی معصوم بیگی در مراسم تکریم و معارفه فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان ها، اظهار داشت: به لطف خداوند امنیت حاکم بر جامعه خوب و مثال زدنی است که این امنیت به برکت خون شهیدان، مجاهدت دستگاه های امنیت ساز و کارکنان خدوم و پرتلاش نیروی انتظامی که در خط مقدم امنیت قرار دارند به وجود آمده است.

 رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه با دقت و جان و دل از امنیت مردم حفاظت می کنیم و برنامه های موثری در حوزه ماموریت پلیس پیشگیری در حال نهایی شدن است، ادامه داد:در سلسله مراتب نیازها، نیاز به امنیت در بالاترین مراتب قرار دارد؛ اگر این نیاز پاسخ داده شود و مرتفع شود دیگر نیازها عمومیت پیدا می کند و محقق می شود؛ بستر همه اقدامات کشور در وجود امنیت است؛ اگر توسعه و پیشرفتی در جامعه وجود دارد در گرو امنیت است که ما باید قدردان و شکر گزار آن باشیم.

این مقام ارشد انتظامی، پایدارترین نوع امنیت را امنیت "مردم پایه" برشمرد و اظهار داشت: بسترهای قانونی فراهم شده که دستگاه های اجرایی در تامین امنیت مشارکت داشته باشند و از جمله این بستر ها، تشکیل یگان های حفاظت در سازمان هاست که دستگاه های اجرایی بتوانند در تولید امنیت سهمی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه یگان حفاظت سازمان زندان ها یگانی مقتدر و  حرفه ای است، تاکید کرد: امروز می توانیم بگوییم ماموریت سازمان زندان ها یکی از نقاط ثقل و تکیه گاه محکم برای امنیت کشور است.

سردار معصوم بیگی، یگان حفاظت سازمان زندان ها را یکی از یگان های پویا و آماده به کار برشمرد و افزود:از جمله  فعالیت های خوب در زمان تصدی سردار" ایزد خواه" در حوزه یگان حفاظت از زندان ها راه اندازی مرکز فرماندهی و کنترل، پایش محیط ماموریت، اصلاح و بازنگری در ساختار سازمان در راستای چابک سازی یگان، افزایش توان عملیاتی یگان با ساختار جدید و تقویت زیر ساخت های آموزشی است.

وی در خاتمه از زحمات سردار "ایزد خواه" تشکر و سرهنگ "برفر" را که از افسران خلاق، خوش فکر و باتجربه ناجا است را به عنوان فرمانده جدید یگان حفاظت از سازمان زندان ها معرفی کرد.

گفتنی است در پایان جلسه "حاج محمدی" ؛رئیس سازمان زندان های کشور ضمن تشریح اهمیت ماموریت این سازمان گفت: ماموریت اصلی سازمان زندان ها اصلاح و تربیت زندانیان است و سهم یگان حفاظت در این راستا فراهم کردن محیطی امن و آرام در زندان است که در بستر آن می توان مجرمان را از ارتکاب جرم منصرف کرد که این کار کمک فراوانی به این سازمان در جهت اصلاح و تربیت زندانیان می کند و ما در این سازمان تاکید بر اصلاح زندانیان و در صددگرفتن فکر و اندیشه مجرمانه از آنها هستیم. 

مراسم تکریم و معارفه فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان ها با حضور حجت الاسلام "کاظم صدیقی"؛ امام جمعه موقت تهران و مشاور عالی رئیس قوه قضائیه، رئیس پلیس پیشگیری ناجا، رئیس سازمان زندان های کشور، فرمانده پلیس فرودگاه و راه آهن کشور،کلیه فرماندهان یگان های حفاظتی و تعدادی از مسؤولان سازمان زندان ها در سالن کنفرانس آن سازمان برگزار شد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید

دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید

محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان عصر امروز مورد سوءقصد قرار گرفت و به شهادت رسید.
هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران ضمن هشدار به مالکان گودهای رها شده، گفت: شهر تهران به شهر داراها و ندارها تبدیل شده است و پروژه های کوچک مقیاس برای برهم زدن این روند ناخوشایند است .