کد خبر: ۱۱۵۱۲۱
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
فرمانده مرزبانی ناجا با تأکید بر ضرورت استفاده از فن‌آوری شبیه ساز تیراندازی و طب رزم در یگان های مرزی گفت: تولید و بهره‌برداری از تجهیزات نوین در کنترل قاچاق مواد مخدر، قاچاق کالا، تردد غیرمجاز و تجاوز مرزی مؤثر است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سردار احمدعلی گودرزی در بازدید از شرکت صنایع الکترواپتیک صاایران (صاپا) ضمن تبریک عید سعید قربان گفت: در گذشته برای رفع نیاز کوچکترین تجهیزات، وابستگی به سایر کشورها داشتیم که بحمدالله این نیازمندی ها با وجود مهندسان و جوانان غیور ایرانی و با خرد جمعی این مجموعه به پایین تر حد ممکن رسیده است.

وی با بیان اینکه شرکت صنایع الکترواپتیک صاایران (صاپا) باعث افتخار کشور در زمینه تجهیزات نوین اپتیکی است، افزود: این توفیق باعث مباهات مردم کشور و نیروهای مسلح و به خصوص بنده و مرزبانان است که به خودکفایی در این زمینه رسیده ایم.

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه تهدیدات پیرامونی در اطراف مرزهای کشور وجود دارد، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران 8755 کیلومتر مرز آبی و خشکی دارد و با 15 کشور همسایه است؛ این حجم وسیع از مرزهای کشور به خصوص در حوزه دریا نیازمند تقویت در حوزه اپتیکی است.

سردار گودرزی به امنیت مطلوب مرزهای کشور اشاره کرد و افزود: احساس امنیت و برقراری آن در کشور با هماهنگی، همدلی و همبستگی بین نیروهای مسلح محقق شده و شرکت صنایع الکترواپتیک صاایران (صاپا) با تولید تجهیزات فنی و اپتیکی و بهره برداری آن توسط نیروهای مسلح نیز در تامین امنیت پایدار کشور نقش ویژه ای دارد.

وی بر اهمیت استفاده از تجهیزات نوین اپتیکی در مرزها تاکید کرد و گفت: تولید و بهره برداری از تجهیزات نوین می تواند در کنترل قاچاق مواد مخدر، قاچاق کالا، تردد غیرمجاز و تجاوز مرزی نقش موثری داشته باشد.

سردار گودرزی با تاکید بر استفاده از شبیه سازهای تیراندازی در یگان های مرزی، بهره برداری از تجهیزات طب رزم و شبکه سازی هوشمند در مرزبانی اظهار داشت: با تاکید فرمانده ناجا قرارگاه هوشمندسازی در مرزبانی تشکیل شده و سعی بر توانمندی و هوشمندسازی مرزبانی با استفاده از تجهیزات نوین و مرز بدون مرزبان است.

گفتنی است؛ در این جلسه بر لزوم همفکری مبنی بر تقویت مرزها با بهره گیری از تجهیزات نوین اپتیکی و فنی تاکید شد.
منبع: فارس
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

در حالیکه که همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ با سرعت در منطقه آمریکای لاتین رو به گسترش است از سوی دیگر گزارش‌های تازه حاکیست که سیر تصاعدی کرونا در ایالات متحده همچنان ادامه دارد و روز پنجشنبه آمار ابتلا به این ویروس کشنده در آمریکا به بالاترین حد خود از زمان آغاز همه‌گیری رسیده است.
کووید 19 چه بلایی سر مسکن آورد؟

کووید 19 چه بلایی سر مسکن آورد؟

اگر گذری از تاثیر ویروس کرونا بر پیکره اقتصاد داشته باشیم کاملا تغییرات اقتصادی من جمله افزایش قیمت مسکن به خصوص در برخی استانها بسیار مشهود است.