کد خبر: ۱۱۵۰۸۲
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳
شهردار منطقه 3 مشهد در پاسخ به درخواست های مردمی 137 خبر داد
شهردار منطقه 3 مشهد گفت: در سال جاری، احداث دو پارک سیس آباد و مهر مادر در دستور کار قرار دارد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حجت فرقانی که در ادامه طرح نهضت پاسخگویی، از محل دفتر کار خود، پاسخگویی تماس های مردمی 137 بود، عنوان کرد: بام فروشی، شیوع کرونا و مهاجر پذیر بودن منطقه 3، باعث افزایش ساخت و سازهای غیرمجاز در این منطقه شده است لذا یکی از پرتکرارترین موضوعات مورد درخواست شهروندان طی روز جاری در تماس با 137، تقاضای برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز در سطح منطقه بود.
وی افزود: در این منطقه زمین های  ما نیز با امکاناتی که داریم، با این ساخت و سازهای غیر مجاز برخورد می کنیم که علاوه بر پیشگیری از بروز ساخت و ساز غیر مجاز، برای ساخت و سازهای غیر مجاز انجام شده نیز پرونده تشکیل شده و در کنار صدور اخطار، پرونده آنها برای رسیدگی و صدور رای به کمیسیون ماده 100 ارسال می شود، لازم به ذکر است که فعالیت های اداره نظارت بر ساخت و سازهای این منطقه در سال جاری برای مقابله به ساخت و سازهای غیر مجاز، 3 برابر افزایش یافته است.
فرقانی با اشاره به اینکه در سال گذشته، 6 پارک و پارک خطی در این منطقه به بهره برداری رسیده است، ادامه داد: احداث دو پارک سیس آباد و مهر مادر در دستور کار قرار دارد که با تخصیص اعتبار، کار احداث آنها آغاز و تا پایان سال جاری نیز به بهره برداری خواهد رسید.
حل مشکل رهاسازی آبهای خاکستری منازل در معابر با اجرای طرح اگو در معابر بهمن و رسالت
وی اضافه کرد: با توجه به درخواست های زیاد شهروندان، پارک بانوان بوستان بهار نیز تکمیل شده و در اختیار شهروندان قرار گرفته است که با رعایت دستوالعمل های بهداشتی، قابل استفاده است.
شهردار منطقه 3 مشهد با اشاره به اینکه سرانه جمع آوری فاضلاب در مشهد 75 درصد است اما این سرانه در مشهد تنها 55 درصد می باشد، افزود: بر اساس هماهنگی های صورت گرفته با اداره آب و فاضلاب مقرر شده است طرح اگو در خیابان های بهمن و رسالت این منطقه نیز اجرایی شود که بتوانیم تا پایان سال 1400، سرانه بهره مندی این منطقه از جمع آوری فاضلاب را به 80 درصد برسانیم و با تحقق این مهم، یکی از مشکلات اصلی این منطقه، که همان رها کردن آب های خاکستری توسط اهالی در معابر است را به شدت کاهش دهیم. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مزایای یکپارچه سازی متروی تهران و حومه/ روزانه جابجایی 830 هزار مسافر مترو با وجود کرونا

مزایای یکپارچه سازی متروی تهران و حومه/ روزانه جابجایی 830 هزار مسافر مترو با وجود کرونا

مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با اشاره به اینکه کرونا مانعی برای جابجایی مسافران نبوده و برای کنترل این بیماری باید از درب منزل اقدام شود، از پیشنهاد طرح یکپارچه سازی متروی حومه استقبال کرده و گفت: به شرط دیده شدن منابع مالی و تامین امکانات بسیار طرح مفیدی خواهد بود.
واقعه  ۱۷ شهریور از زبان رهبر انقلاب

واقعه ۱۷ شهریور از زبان رهبر انقلاب

قیام مردمی ۱۷ شهریور هرچند در زمان خودش سرنوشت تلخی داشت، اما بروز آن عبرت‌هایی را به ملت ایران داد که رهبر انقلاب بر آن‌ها تأکید دارد و هشدار می‌دهد که جوانان خاطره آن را فراموش نکنند.
آخرین اخبار