کد خبر: ۱۱۵۰۵۵
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰
به دلیل قطعی برق؛
مدیر آبفای کرج گفت: ۵۰ حلقه چاه آب در استان به دلیل قطعی برق از مدار خارج و باعث ایجاد تنش آبی برای شهروندان شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، شهرام حافظ در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به علل قطعی چند ساعته آب در برخی نقاط کرج و شهرهای اقماری استان، گفت: از روز شنبه هفته جاری تاکنون قطعی برق در نقاطی از استان موجب شد که بیش از ۵۰ حلقه از چاه‌های شرکت آب و فاضلاب در شهرهای کمالشهر، ماهدشت، گرمدره، فردیس و محمدشهر و یا مناطقی از کرج به ویژه مهرشهر از مدار خارج شود.

وی با بیان اینکه خروج چندین حلقه چاه از مدار موجب تنش آبی در برخی مناطق شهری استان البرز شده است، افزود: خاموشی و قطعی برق در این نقاط بدون اعلام قبلی بوده است به همین دلیل شرکت آب و فاضلاب استان البرز نتوانست از قبل برنامه ریزی برای این افت بار الکتریکی برق پیش بینی کند.

مدیر آبفای کرج با اشاره به اینکه افت جریان الکتریکی موجب سوختن تابلوهای برق برخی از چاه‌های آب شد، گفت: بروز این موارد در چند نقطه کرج و شهرهای اقماری مانند کمالشهر و ماهدشت و غیره موجب شد تا در مناطقی که با قطعی آب مواجه نبودند، ظرفیت آبی موجود در چاه‌ها یا تصفیه خانه‌ها را مدیریت کنیم تا برای آبرسانی به دیگر نقاط که با مشکل قطعی آب مواجه شدند از ظرفیت این منابع استفاده کنیم.

حافظ بیان کرد: در نقاطی مانند عظیمیه قطعی برق نداشتیم که بخواهد موجب خلل در کار چاه‌های آب شود اما به دلیل اعمال مدیریت تقسیم آب به نقاطی که با قطعی مواجه بودند، ابن موضوع موجب افت فشار آب در این منطقه از کرج شد.

وی با اشاره به اینکه از دو روز گذشته دمای هوا در شهر کرج افزایش یافته است، عنوان کرد: پیشینه دما در کرج به بیش از ۴۰ درجه رسید و این موجب افزایش مصرف برق و آب شده است.

مدیر آبفای کرج با اشاره به اینکه مردم باید در مصرف آب صرفه جویی کنند، گفت: در کنار آن به کولرهای آبی نیز مرتب سرکشی کنند که دچار مشکل نشوند و هدر رفت آب از کولرها صورت نگیرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

در حالیکه که همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ با سرعت در منطقه آمریکای لاتین رو به گسترش است از سوی دیگر گزارش‌های تازه حاکیست که سیر تصاعدی کرونا در ایالات متحده همچنان ادامه دارد و روز پنجشنبه آمار ابتلا به این ویروس کشنده در آمریکا به بالاترین حد خود از زمان آغاز همه‌گیری رسیده است.
کووید 19 چه بلایی سر مسکن آورد؟

کووید 19 چه بلایی سر مسکن آورد؟

اگر گذری از تاثیر ویروس کرونا بر پیکره اقتصاد داشته باشیم کاملا تغییرات اقتصادی من جمله افزایش قیمت مسکن به خصوص در برخی استانها بسیار مشهود است.