کد خبر: ۱۱۵۰۵۳
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل خبر داد
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از ۷۱ مورد بستری جدید به‌دلیل ابتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در استان اردبیل خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدرضا رضایی‌بنا در گفتگو با خبرنگاران عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۷۱ مورد بستری جدید به علت ابتلاء به ویروس کرونا در استان اردبیل گزارش شده که نسبت به آمار قبلی روند افزایشی را شاهد هستیم.

وی با اشاره به این‌که تعداد کل بستری‌های مبتلا به کرونا در استان اردبیل ۴۱۶ نفر است، افزود: از این تعداد ۶۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی. سی. یو) بستری هستند، ۵۸ مورد ترخیص و هشت مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در مراکز درمانی استان ثبت شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: توصیه می‌شود هم استانی‌ها در روز عید قربان از حضور در دورهمی ها پرهیز کنند و در صورت حضور حتماً با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک جان خود و اقوام خود را از ابتلاء به این بیماری مصون نگه دارند.

رضایی بنا ادامه داد: غالب شهرهای استان در وضعیت قرمز قرار دارد و این مسئله امری جز مشارکت عمومی برای مقابله با این بیماری را نمی‌طلبد لذا مردم هنگام حضور در اماکن عمومی و وسایل حمل و نقل عمومی حتماً از ماسک استفاده کنند و فاصله مناسب را رعایت کنند.

وی تصریح کرد: اغلب مردم موارد یاد شده را رعایت می‌کنند ولی متأسفانه بی احتیاطی و بی توجهی عده‌ای باعث می‌شود تا جان عموم افراد جامعه به خطر بیافتد که در این راستا با مخلان سلامت مردم برخوردهای لازم انجام خواهد شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تاکید کرد: جان باختن روزانه حدود ۱۰ نفر در استان بر اثر ابتلاء به بیماری کرونا مسئله بسیار دردناک و ناراحت کننده‌ای است، لذا هر فردی در مقابله با کرونا اقداماتی انجام دهد و حتی جان یک نفر بواسطه عملکرد وی از ابتلاء به بیماری حفظ شود بنا بر استناد به آموزه‌های دینی، جان یک جامعه را نجات داده که این مسئله از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
درخواست شهردار تهران از عنایت آزغ برای پیوستنش به خانواده ایثارگران آتش نشان

درخواست شهردار تهران از عنایت آزغ برای پیوستنش به خانواده ایثارگران آتش نشان

محمدی نوشت: پیروز حناچی از عنایت آزغ خواست که به خانواده بزرگ ایثارگران آتش نشان بپیوندد.
آنچه از عید فطر نمی دانیم!

آنچه از عید فطر نمی دانیم!

واژه عید، در اصل از فعل عاد (عود) یعود اشتقاق یافته است و معانى مختلفى براى آن ذکر کرده‌‏اند.