کد خبر: ۱۱۵۰۵۰
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی خبر داد
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی از حفر یک حلقه چاه اکتشافی در دامنه جنوبی کوه بزقوش برای تامین آب شرب کوتاه مدت شهرستان میانه خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، یوسف غفارزاده در سفر یکروزه خود به شهرستان میانه و دیدار با امام جمعه، فرماندار و نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به این‌که این چاه تا اتمام سد گرمی چای با هدف تأمین آب شرب کوتاه مدت حفر خواهد شد، افزود: امیدواریم نتایج خوبی در این رابطه حاصل شود.

حجت الاسلام عبدالله محمدی، امام جمعه میانه نیز در دیدار با مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان، با اشاره به اهمیت مدیریت منابع آب این شهرستان، تسریع در تأمین آب شرب و ضرورت هرچه سریع‌تر اتمام شبکه آبیاری زهکشی آیدوغموش را مورد تاکید قرار داد.

️مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی در این سفر همچنین در جلسه مشترکی که با هدف جلب مشارکت و همکاری سرمایه‌گذاران در پروژه‌ها و تأسیسات آبی محدوده شهرستان با حضور نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، شرکت کرد و خواستار سرمایه‌گذاری آنان در پروژه‌های قابل سرمایه‌گذاری از جمله تکمیل سد شهریار و گرمی چای و شبکه آبیاری و زهکشی آیدوغموش شد.

مهدی اسماعیلی، نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی در این جلسه مشترک، با اشاره به این‌که حدود یک سوم ظرفیت‌های آبی استان و ۳۳ سد کوچک و بزرگ در این شهرستان قرار گرفته است، یادآور شد: خوشبختانه طی سال‌های گذشته سرمایه‌گذاری‌های خوبی در بخش منابع آبی و غیرآبی این شهرستان انجام شده که قابلیت سرمایه‌گذاری بیشتر نیز دارد تا به مرحله بهره‌برداری کامل برسد.

غفارزاده در ادامه سفر خود، با فرماندار شهرستان نیز ملاقات کرده و در خصوص ظرفیت‌های منابع آب شهرستان، تأمین آب شرب میانه، سد گرمی چای، تصفیه خانه، خط انتقال آب سد شهریار و سرمایه گذاری در گردشگری سد آیدوغموش گفت‌وگو کرد.

سرمایه‌گذاران با حضور در شبکه آبیاری زهکشی سد آیدوغموش در جریان کارهای انجام شده، در دست انجام و ظرفیت‌های منطقه قرار گرفتند و توضیحات لازم توسط نماینده مجری طرح سد و شبکه آبیاری و زهکشی آیدوغموش ارائه شد؛ همچنین مقرر شد که سرمایه‌گذاران بازدیدکننده ظرف یک ماه آینده مدل مالی خود را برای مشارکت ارائه کنند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید

دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید

محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان عصر امروز مورد سوءقصد قرار گرفت و به شهادت رسید.
هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران ضمن هشدار به مالکان گودهای رها شده، گفت: شهر تهران به شهر داراها و ندارها تبدیل شده است و پروژه های کوچک مقیاس برای برهم زدن این روند ناخوشایند است .