کد خبر: ۱۱۴۴۷۰
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۶
استاندار کرمانشاه:
استاندار کرمانشاه گفت: کلانشهر شدن باید در دارایی و زندگی روزمره مردم ارزش افزوده ایجاد کند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، هوشنگ بازوند در نشست با شهردار کرمانشاه و مدیران شهرداری ضمن تقدیر از شهردار و نیروهای شهرداری، اظهار کرد: در طول این مدت شهرداری با چنین اعتماد به نفس بالا و ریسک پذیری ندیدم.

وی افزود: استانداری، شهرداری و شورای شهر یک خانواده هستند و خروجی کار آنها باید به نفع مردم باشد.

استاندار کرمانشاه گفت: زمانی که کرمانشاه کلانشهر اعلام شد نگران بودیم و به دنبال شهرداری بودیم که کلان شهر شدن کرمانشاه را هویدا کند که بحمدالله مجموعه شهرداری به خوبی در این راستا حرکت کرده و مدیران شایسته ای انتخاب شدند و می‌توانند هر کدام شهردار یک کلانشهر باشند.

بازوند خاطرنشان کرد: با توجه با اینکه معدل سرانه درآمدی در کرمانشاه پایین است، لذا یکی از اهداف ما افزایش این سرانه است و به اشکال مختلف به‌دنبال تحقق این هدف هستیم.

مدیر اجرایی ارشد استان کرمانشاه گفت: جذب سرمایه گذار در افزایش سرانه درآمدی مردم می‌تواند نقش مؤثری داشته باشد بر همین اساس باید حساب ویژه‌ای برای ورود سرمایه گذاران به استان باز کنیم.

بازوند اظهار کرد: بحث زیباسازی شهر یکی از اقداماتی است که باید مورد توجه قرار گیرد و شهر باید طوری زیبا سازی شود تا افرادی که وارد شهر می‌شوند کلانشهر شدن را در آن حس کنند.

وی ادامه داد: کلانشهر شدن باید زمانی برای مردم ارزش دارد که بتواند در دارایی و زندگی روزمره مردم ارزش افزوده ایجاد کند.

به تسهیل گری در روانسازی و کاهش ترافیک توجه ویژه شود

استاندار کرمانشاه از مدیران شهرداری خواست تا نسبت به تسهیل گری در روانسازی و کاهش ترافیک توجه ویژه داشته باشند و افزود: در این شرایط سخت شهرداری کرمانشاه توانسته کارهای عمرانی بزرگی انجام دهد البته ضروری است این اقدامات اطلاع رسانی شود چرا که این اقدامات در آشکار کردن شهر بسیار مؤثر است.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: مدیریت کلان شهر نیازمند نوآوری است که این کار با تنش‌ها و مخالفت‌هایی ممکن است مواجه شود و مشکلاتی را به وجود آورد.

وی ادامه داد: برای رسیدن به شهری ایده‌آل باید بتوانیم نوآوری و ایده‌های خلاق را به کار بگیریم چرا که پس از ۲۵ سال انتظار به نهمین کلانشهر کشور تبدیل شدیم و باید بتوانیم از مزایای آن بهره مند شویم.

بازوند بیان داشت: شهرداری نباید از حوزه‌های اجتماعی غافل شود چرا که رسیدگی به توسعه شهر اگرچه ابزارهای خوبی برای توسعه شهر به حساب می‌آیند، اما عامل اصلی توسعه یعنی حوزه‌های اجتماعی نباید فراموش شوند.

کرونا ۱۵ درصد تولید ناخالصی را از بین برده است

وی با بیان اینکه این بیماری در کشور ۱۵ درصد تولید ناخالصی را از بین برده است، گفت: البته با شیوع این بیماری رشد منفی اقتصاد را در جهان شاهد هستیم و در سال ۲۰۲۰ کمتر کشوری رشد اقتصادی مثبت خواهد داشت.

مدیر اجرایی ارشد استان کرمانشاه ادامه داد: در این شرایط انتظار داریم شهرداری‌ها یک پای ستاد کرونا باشند و با تذکراتی که در پارک‌ها و سطح شهر به مردم یادآوری کنند که حضور آنها بدون ماسک در اماکن عمومی به منزله به همراه داشتن یک بمب است که ممکن است افراد زیادی را به کام مرگ بکشد.

استاندار کرمانشاه افزود: اگر به فکر معیشت مردم باشیم بحرانی سخت از کرونا در انتظار ما خواهد بود.

وی ادامه داد: آسیب‌های اجتماعی می‌تواند بر پیکر یک شهر ضربه وارد کند و مشکلات جدی به وجود آورد، لذا شهرداری و معاونین در خط مقدم مبارزه با آسیب‌های اجتماعی باید قرار بگیرند و اجازه ندهند مشکلات و مسائلی در سطح شهر شکل بگیرد که عواقب جبران ناپذیری به‌دنبال داشته باشد.

بازوند به مشکلاتی که مساله شهرک فدک کرمانشاه و مرگ آسیه پناهی برای این شهر رقم زد اشاره کرد و گفت: نباید اجازه بدهید این گونه مسائل تکرار شود در این مساله اگرچه وظیفه شهرداری جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز است، اما باید به نحوی صورت بگیرد که آثار آن به استان ضربه نزند.

قضیه حواشی شهرک فدک را برای دست‌فروشان تکرار نشود

وی توجه به معیشت مردم را یکی از الزامات برشمرد و خاطرنشان کرد: در چنین شرایط سختی دست‌فروشان به فکر معیشت زن و بچه هستند لذا خواهشمندیم شهرداران به زیرمجموعه دستور بدهند قضیه حواشی شهرک فدک را برای دست فروشان تکرار نکنند.

بازوند گفت: اگر دست‌فروشی مکان مناسبی را برای کسب و کار انتخاب نکرده باشد، با آنها صحبت کنند و اگر هیچ راهی نداشتند از کنار آنها عبور کنند و با آنها مدارا کنید.

مدیر اجرایی ارشد استان کرمانشاه مهندسی اجتماعی شهر را پایه‌گذار امنیت برشمرد و افزود: اگر امنیت وجود نداشته باشد، توسعه شکل نمی‌گیرد، لذا برای به‌وجود آوردن امنیت در سطح شهر ضروری تمام تلاش را به‌کار بگیریم.

بازوند گفت: بر این اساس اگر دست‌فروشان نیازمند ساماندهی هستند باید در اسرع وقت نسبت به آن اقدام شود.

وی گفت: ممکن است اختلاف سلایقی بین شورا و شهرداری باشد که مخالفت آن‌ها بیشتر از سر دلسوزی است و روا نیست یکی از اختلاف سلیقه‌ها در این میان سوءاستفاده کند، لذا مبنا را براساس قانون بگذاریم تا اختلاف سلیقه‌ها کاهش پیدا کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
رهبر انقلاب ۱۴۰۰ را سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری کردند

رهبر انقلاب ۱۴۰۰ را سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری کردند

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۰ هجری شمسی، با تبریک عید عید نوروز به هم‌میهنان بویژه خانواده‌های معظم شهیدان و جانبازان و همه ملت‌هایی که نوروز را گرامی می‌دارند و با ابراز امیدواری به کسب برکات مادی و معنوی از تقارن سال جدید با اعیاد شعبانیه و متبرک شدن سال ۱۴۰۰ به دو عید نیمه‌شعبان و جشن ولادت حضرت ولی‌عصر(عج)، سال جدید را سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری کردند.
انتشار سی و سومین شماره فصلنامه علمی پژوهشی اقتصاد و مدیریت شهری

انتشار سی و سومین شماره فصلنامه علمی پژوهشی اقتصاد و مدیریت شهری

سی و سومین شماره فصلنامه علمی پژوهشی اقتصاد و مدیریت شهری (زمستان1399) منتشر شد.