کد خبر: ۱۱۴۴۶۸
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۶
معاون عمرانی استاندار سمنان:
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان گفت: در سه ماهه اول سال جاری یک هزار و ۴۲ مورد سوانح رانندگی درون شهری استان ثبت شد که به نسبت جمعیت، این رقم بسیار قابل توجه است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، منوچهر فخری در جلسه شورای ترافیک استان سمنان در سالن کوثر استانداری با بیان اینکه در سه ماهه اول سال جاری یک هزار و ۴۲ مورد سوانح رانندگی درون شهری استان ثبت شد که به نسبت جمعیت این رقم بسیار قابل توجه است، تاکید کرد: در هر ۵۰ دقیقه یک تصادف درون شهری در استان روی می‌دهد.

وی با بیان اینکه آسیب شناسی دقیق از علت این میزان از تصادف‌های رانندگی درون شهری در استان سمنان باید انجام شود، ابراز کرد: اقدامات آموزشی و فرهنگی برای کاهش سوانح رانندگی در جاده‌های استان در سال‌های گذشته انجام شد که این رویه مثبت با قدرت بیشتر ادامه یابد.

ضرورت ترویج فرهنگ ترافیک

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان گفت: بر اساس قانون، فرمانداری‌های دارای بالای ۵۰ هزار نفر جمعیت باید اعتباری‌هایی را در سال جاری در بحث فرهنگ ترافیکی تخصیص دهند که امیدواریم این مهم در استان محقق شود.

فخری گفت: تمامی شهرداری‌های استان به ویژه شهرداری‌های مراکز شهرستان‌ها نسبت به تعیین جانمایی و تجهیز شهرک ترافیک در ماه‌های آینده اقدام‌های لازم را انجام دهند.

استفاده از ظرفیت سمن‌های فعال در استان سمنان

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان نیز در این نشست ضمن بیان اینکه سازمان‌های مردم نهاد و تشکل‌ها ظرفیت‌های ارزشمندی برای انجام طرح‌های فرهنگی و آموزشی برای کاهش سوانح رانندگی در استان هستند، گفت: راه‌اندازی شهرک ترافیک از رویکردهای مطلوب و مؤثر برای کاهش سوانح رانندگی در جاده‌های استان است و شهرداری‌ها نسبت به تعیین مکان و تجهیز آن اقدام‌های لازم را انجام دهند.

امیر بینایی بیان کرد: اداره کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان در قالب طرح‌های مختلف از جمله حقوق شهروندی در سال‌های گذشته اقداماتی را برای انجام طرح‌های آموزشی و فرهنگی برای رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی شهروندان انجام داد که این رویه مطلوب ادامه می‌یابد.

وی افزود: در قالب طرح‌های مختلف، اداره کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان برای کاهش سوانح رانندگی در جاده‌های درون و برون شهری استان در کنار پلیس راه و راهور است.

ضرورت تخصیص اعتبارات

احسان منصور کیایی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان نیز در سخنانی ضمن بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده است که برای ساخت و تکمیل راه‌های روستایی و فرعی، اعتبارهای استانی مصوب و تخصیص یابد، گفت: این اداره کل با تمام توان برای گره‌گشایی از مشکلات زیرساختی در راه‌های فرعی و روستایی استان آمادگی دارد.

وی افزود: لکه‌گیری آسفالت، نوسازی روشنایی جاده‌ها و… از جمله اقدام اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در جاده‌های تحت مدیریت است.
برچسب ها: شهرفردا ، سمنان ، حادثه
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی ۲هزار و ۶۳۷ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته گفت: متاسفانه ۲۰۰ تن از بیماران جان خود را از دست دادند.
تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

سردار رحیمی با بیان اینکه روزانه ۲۰ میلیون تردد در پایتخت داریم، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی نیازمند حمایت همه جانبه است.