کد خبر: ۱۱۴۴۶۷
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۶
معاون دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:
معاون دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به افزایش فوتی های مبتلا به کرونا در استان طی روزهای اخیر گفت: با فوت دو بیمار طی ۲۴ ساعت گذشته شمار فوتی ها به ۸۰ نفر رسیده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، کامبیز مهدی زاده در گفتگو با رسانه ها اظهارکرد: ۷۰ درصد بیماران کرونایی در استان بدون علائم یا با علائم خفیف هستند که این مسئله موجب گسترش شیوع بیماری در استان شده است.

وی با بیان اینکه حدود ۴۰ درصد مبتلایان دارای علائم خفیف هستند، بیان داشت: ۱۵ درصد بیمران علائم شدید و پنج درصد دارای علائم خیلی شدید و حاد تنفسی هستند.

وی با بیان اینکه ۲ تا سه درصد موراد ابتلا منجر به مرگ می شود، بیان کرد: متاسفانه در روزهای اخیر شاهد افزایش روند مرگ و میرهای ناشی از ابتلا به کرونا در استان هستیم و طی ۲۴ ساعت گذشته در استان نیز دو مورد فوتی را داشته ایم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تصریح کرد: در حال حاضر ۱۵۴ بیمار با علائم بیماری حاد تنفسی در بیمارستان های استان بستری هستند.

مهدی زاده با بیان اینکه ۸۰ نفر از این بیماران مبتلا قطعی به کرونا هستند، عنوان کرد: ۱۳ نفر از مبتلایان در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان های استان بستری هستند که متاسفانه حال ۴ نفر وخیم گزارش شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از اجرای کمپین نظارت بر نانوایی ها در بیرجند به منظور پیشگیری از شیوع کرونا خبر داد و افزود: این طرح از روز شنبه ۲۸ تیرماه با همکار سایر ادارات و دستگا ههای مرتبط اجرایی می شود.

مهدی زاده عنوان کرد: مردم نیز می توانند تخلفات بهداشتی را به سامانه ۱۹۰ به منظور رسیدگی اعلام کنند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی ۲هزار و ۶۳۷ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته گفت: متاسفانه ۲۰۰ تن از بیماران جان خود را از دست دادند.
تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

سردار رحیمی با بیان اینکه روزانه ۲۰ میلیون تردد در پایتخت داریم، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی نیازمند حمایت همه جانبه است.