کد خبر: ۱۱۴۴۲۶
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۷
رییس شورای اسلامی شهر مشهد خبر داد
رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: تاکنون از طریق مصوبات شورای اسلامی شهر مشهد کمک های زیادی به بهزیستی برای درمان و نگهداری از معتادان متجاهر شده است و سالانه سه میلیارد تومان اعتبار برای این امر به سازمان بهزیستی اختصاص داده می شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدرضا حیدری در حاشیه مراسم آغاز عملیات احداث اردوگاه نگه داری و درمان معتادین متجاهر در حسن آباد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: موضوع آسیب های اجتماعی در شهر مشهد یکی از دغدغه های بزرگان نظام و کشور است و زیبنده شهر امام رضا(ع) نیست که از برخی آسیب ها برخوردار باشد.
وی افزود: یکی از این آسیب ها، موضوع اعتیاد به ویژه معتادان متجاهر پراکنده در سطح شهر پراکنده است زیرا سبب ایجاد نازیبایی در شهر می شوند و خارج از آثار منفی اجتماعی، آمار جرایم را نیز افزایش می دهد.
رییس شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: شهرداری مشهد در راستای مقابله با آسیب های اجتماعی مشارکت کرده است زیرا همانگونه که در بحث زیباسازی شهر و فضای سبز و... هزینه می شود، باید به بحث معتادان متجاهر نیز بپردازیم، زیرا که این امر خود یک امر نازیبا است.
حیدری خاطرنشان کرد: در سال های گذشته نیز در مصوبات خود به سازمان بهزیستی برای درمان و نگه داری معتادان کمک کرده ایم. سالانه سه میلیارد تومان اعتبار برای این امر به سازمان بهزیستی اختصاص داده می شود.
وی اضافه کرد: ما باید این موضوع را به صورت اساسی و ریشه ای حل کنیم. باید این افراد در فضایی دور از جامعه نگه داری شوند همچنین در این مراکز باید اقدامات برگشت ناپذیر صورت بگیرد یعنی اگر فرد پس از یک مدت حضور در این مراکز مجدد به اعتیاد بازدگردد، چرخه باطلی است.
رییس شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: ما باید چرخه تولید معتاد متجاهر را در جایی قطع کنیم و در حوزه کاهش نابرابری های اجتماعی، توانمندسازی، کاهش فقر، آموزش های مهارتی و اشتغال کارهای جدی صورت بگیرد.
حیدری گفت: امید داریم هر چه زودتر این فضا آماده شود و در اختیار نهادهای درمان گر قرار بگیرد تا بخشی از مشکلات موجود در این حوزه رفع شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی ۲هزار و ۶۳۷ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته گفت: متاسفانه ۲۰۰ تن از بیماران جان خود را از دست دادند.
تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

سردار رحیمی با بیان اینکه روزانه ۲۰ میلیون تردد در پایتخت داریم، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی نیازمند حمایت همه جانبه است.