کد خبر: ۱۱۴۴۲۳
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۰
مدیر عامل سازمان حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد و حومه گفت: در صورت عدم ثبت نام خدروهای ناوگان حمل و نقل بار تا ابتدای مهرماه سال جاری در سامانه جامع سوخت، سهمیه ویژه بنزین آنها قطع خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی باخرد در حاشیه پاسخگویی مستقیم به درخواست ها، انتقادات، پیشنهادها و مسائل شهری شهروندان در مرکز ارتباطات مردمی 137، با تاکید بر اینکه پاسخگویی، یکی از شاخصه های حکمرانی خوب شهری است، اظهار داشت: بعد از بالا رفتن قیمت سوخت، به ناوگان حمل و نقل بار دورن شهری سهمیه 300 تا 400 لیتری بنزین تخصیص یافت که خودروهای ناوگان باری بر اساس دستورالعمل ابلاغی، از ابتدای تیرماه تا ابتدای مهرماه سال جاری، اگر در سامانه جامع سوخت ثبت نام ننمایند، سهمیه سوخت آنها قطع خواهد شد.
وی افزود: کسانی که در حوزه شهری نسبت به حمل و نقل کالا اقدام می کنند، باید، ضمن دریافت مجوز فعالیت از سازمان حمل و نقل بار درون شهری، اطلاعات خود را تا مرماه سال جاری در سامانه معرفی شده ثبت نمایند وگرنه سهمیه ویژه بنزین آنها قطع و به سهمیه 60 لیتر خودروهای شخصی بازخواهد گشت.
باخرد با اشاره به فعالیت حدود 50 تا 60 هزار ناوگان حمل و نقل بار سبک، نیمه سنگین و سنگین در سطح شهر مشهد، اضافه کرد: از این تعداد، تا کنون 21 هزار دستگاه خودرو ناوگان باری در سامانه ثبت نام، ساماندهی و پروانه فعالیت و اشتغال دریافت نموده اند که حدود 90 درصد از این افراد مشکل سوخت ندارند.
وی در مورد سایر خدمات ارائه شده به ناوگان باری از سوی سازمان حمل و نقل بار، اذعان داشت: در گذشته، لاستیک از سوی این سازمان به رانندگان تحویل می شد اما از سال گذشته این مهم به بخش های خصوصی مانند تعاونی وانت بارها واگذار شده است، تعاونی وانت بارها، سهمیه لازم را از سازمان صمت دریافت نموده و در بین ناوگان پخش می کند.
مدیر عامل سازمان حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد گفت: نرخنامه خدمات عمومی مانند حمل بتن، توسط شورای اسلامی شهر تعیین و تصویب می شود و مدیریت آن بر عهده ما است اما بخش دیگری از نرخ حمل و نقل کالا توافقی و یا در اختیار اتحادیه ها است.
 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
رهبر انقلاب ۱۴۰۰ را سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری کردند

رهبر انقلاب ۱۴۰۰ را سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری کردند

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۰ هجری شمسی، با تبریک عید عید نوروز به هم‌میهنان بویژه خانواده‌های معظم شهیدان و جانبازان و همه ملت‌هایی که نوروز را گرامی می‌دارند و با ابراز امیدواری به کسب برکات مادی و معنوی از تقارن سال جدید با اعیاد شعبانیه و متبرک شدن سال ۱۴۰۰ به دو عید نیمه‌شعبان و جشن ولادت حضرت ولی‌عصر(عج)، سال جدید را سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری کردند.
انتشار سی و سومین شماره فصلنامه علمی پژوهشی اقتصاد و مدیریت شهری

انتشار سی و سومین شماره فصلنامه علمی پژوهشی اقتصاد و مدیریت شهری

سی و سومین شماره فصلنامه علمی پژوهشی اقتصاد و مدیریت شهری (زمستان1399) منتشر شد.