کد خبر: ۱۱۴۴۲۳
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۰
مدیر عامل سازمان حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد و حومه گفت: در صورت عدم ثبت نام خدروهای ناوگان حمل و نقل بار تا ابتدای مهرماه سال جاری در سامانه جامع سوخت، سهمیه ویژه بنزین آنها قطع خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی باخرد در حاشیه پاسخگویی مستقیم به درخواست ها، انتقادات، پیشنهادها و مسائل شهری شهروندان در مرکز ارتباطات مردمی 137، با تاکید بر اینکه پاسخگویی، یکی از شاخصه های حکمرانی خوب شهری است، اظهار داشت: بعد از بالا رفتن قیمت سوخت، به ناوگان حمل و نقل بار دورن شهری سهمیه 300 تا 400 لیتری بنزین تخصیص یافت که خودروهای ناوگان باری بر اساس دستورالعمل ابلاغی، از ابتدای تیرماه تا ابتدای مهرماه سال جاری، اگر در سامانه جامع سوخت ثبت نام ننمایند، سهمیه سوخت آنها قطع خواهد شد.
وی افزود: کسانی که در حوزه شهری نسبت به حمل و نقل کالا اقدام می کنند، باید، ضمن دریافت مجوز فعالیت از سازمان حمل و نقل بار درون شهری، اطلاعات خود را تا مرماه سال جاری در سامانه معرفی شده ثبت نمایند وگرنه سهمیه ویژه بنزین آنها قطع و به سهمیه 60 لیتر خودروهای شخصی بازخواهد گشت.
باخرد با اشاره به فعالیت حدود 50 تا 60 هزار ناوگان حمل و نقل بار سبک، نیمه سنگین و سنگین در سطح شهر مشهد، اضافه کرد: از این تعداد، تا کنون 21 هزار دستگاه خودرو ناوگان باری در سامانه ثبت نام، ساماندهی و پروانه فعالیت و اشتغال دریافت نموده اند که حدود 90 درصد از این افراد مشکل سوخت ندارند.
وی در مورد سایر خدمات ارائه شده به ناوگان باری از سوی سازمان حمل و نقل بار، اذعان داشت: در گذشته، لاستیک از سوی این سازمان به رانندگان تحویل می شد اما از سال گذشته این مهم به بخش های خصوصی مانند تعاونی وانت بارها واگذار شده است، تعاونی وانت بارها، سهمیه لازم را از سازمان صمت دریافت نموده و در بین ناوگان پخش می کند.
مدیر عامل سازمان حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد گفت: نرخنامه خدمات عمومی مانند حمل بتن، توسط شورای اسلامی شهر تعیین و تصویب می شود و مدیریت آن بر عهده ما است اما بخش دیگری از نرخ حمل و نقل کالا توافقی و یا در اختیار اتحادیه ها است.
 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی ۲هزار و ۶۳۷ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته گفت: متاسفانه ۲۰۰ تن از بیماران جان خود را از دست دادند.
تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

سردار رحیمی با بیان اینکه روزانه ۲۰ میلیون تردد در پایتخت داریم، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی نیازمند حمایت همه جانبه است.