کد خبر: ۱۱۴۳۳۸
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد خبر داد
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد از مناسب سازی 130 بوستان برای استفاده افراد دارای معلولیت خبرداد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، احمدرضا سلامی با اشاره به ضرورت مناسب سازی فضاها و تجهیزات شهری برای افراد دارای معلولیت اظهار کرد: تسهیل در رفت و آمد و دسترسی آسان به اماکن عمومی و تفریحی حداقل کاری است که در راستای تکریم و ارزش نهادن به افراد دارای معلولیت در مدیریت شهری باید مورد توجه قرارگیرد.
وی افزود: در همین راستا مناسب سازی فضای بوستان های شهر در دستور کار قرارگرفته است تا این افراد نیز بتوانند از فضاهای سبز مشهد استفاده کنند.
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد بیان کرد: احداث رمپ های ویژه تردد افراد دارای معلولیت، تجهیز بوستان‌ها به موزائیک های ویژه تردد نابینایان، نصب نیمکت مناسب، احداث سرویس بهداشتی ویژه و نصب دستگاه بدنسازی ویژه توان یابان از جمله اقدامات انجام شده در بوستان های سطح شهربرای مناسب سازی آنها جهت استفاده افراد دارای معلولیت بوده است.
سلامی خاطرنشان کرد: تاکنون در 130 بوستان مشهد ازجمله بوستان موضوعی دانش، مینیاتوری، ریحانه و گیاهشناسی؛ 30سامانه ویلچررو، پنج معبر ویلچررو برای سرویس های بهداشتی و 22 چشمه سرویس بهداشتی برای افراد دارای معلولیت مناسب سازی شده است.
وی اضافه کرد: با برنامه ریزی های انجام شده به دنبال افزایش امکانات در بوستان ها برای تسهیل حضور افراد دارای معلولیت و توان یابان و استفاده بیشتر این افراد از فضاهای سبز مشهد هستیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی ۲هزار و ۶۳۷ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته گفت: متاسفانه ۲۰۰ تن از بیماران جان خود را از دست دادند.
تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

سردار رحیمی با بیان اینکه روزانه ۲۰ میلیون تردد در پایتخت داریم، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی نیازمند حمایت همه جانبه است.