کد خبر: ۱۱۴۳۳۰
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۲
مدیرعامل سازمان زیبا‌سازی شهرداری تهران مطرح کرد
ضرغامی درباره آخرین وضعیت مرمت و بازسازی بنای تاریخی آسیب دیده میدان حسن آباد توضیحاتی داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران درباره آخرین وضعیت مرمت و بازسازی میدان حسن آباد گفت: بعد از حادثه آتش سوزی در میدان حسن آباد، دانشگاه تهران مدیریت طرح مرمت و بازسازی میدان حسن آباد را بر عهده گرفت و ما در سازمان زیباسازی شهرداری تهران جلسه‌های متعددی با مالک بنای میدان حسن آباد، پیمانکار و اساتید دانشگاه برگزار کردیم.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران افزود: خروجی جلسه‌های برگزار شده این شد تا یکی از مالکان که بیشترین تملک را در بنای میدان حسن آباد دارد، کار مرمت و بازسازی داخل ساختمان را بر عهده بگیرد و شهرداری تهران نیز کار تسهیل دریافت مجوز و دیگر اقدام‌ها را برای تغییر کاربری ساختمان میدان حسن آباد به فضای فرهنگی انجام دهد.

ضرغامی ادامه داد: تلاش مدیریت شهری و سایر دستگاه‌ها این بود تا در طرح مرمت و بازسازی ساختمان میدان حسن آباد به طرح اولیه برسیم که در همین مسیر با برگزاری فراخوان طرح‌های برتر انتخاب شدند.

او  بیان کرد: در بحث مرمت نمای ساختمان آسیب دیده میدان حسن آباد باید به این نکته اشاره کرد که بنا جزئی از ساختمان است و باید منتظر ماند تا کار مرمت و بازسازی ساختمان از سوی مالک و پیمانکار آغاز شود تا پس از آن سازمان زیباسازی شهرداری تهران آن دسته از اقدام‌هایی را که برای مرمت بنای ساختمان می‌تواند به موازات انجام دهد، شروع کند.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران تصریح کرد: طبیعی است آن دسته از اقدام‌هایی که نمی‌توان به موازات کار مرمت بنا در نما انجام داد باید پس از تکمیل و مرمت بنا انجام شوند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی ۲هزار و ۶۳۷ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته گفت: متاسفانه ۲۰۰ تن از بیماران جان خود را از دست دادند.
تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

سردار رحیمی با بیان اینکه روزانه ۲۰ میلیون تردد در پایتخت داریم، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی نیازمند حمایت همه جانبه است.