کد خبر: ۱۱۴۲۶۶
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶
برای اولین بار در ایران، دو بال جوجه قوی فریادکش در «باغ پرندگان تهران» متولد شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مجید قبادی مدیریت بهره برداری این مجموعه تفریحی و گردشگری با اعلام این خبر گفت؛ قوی فریادکش با نام علمی" cygnus Cygnus"، گونه ای از قو است که در فصل زمستان به نقاط شمالی کشور مهاجرت مینماید.

وی افزود؛ ما در مجموعه باغ پرندگان تهران به دلیل ایجاد زیستگاههای طبیعی و برکه های مناسب، فضای مطلوب جهت نگهداری از این گونه پرندگان را فراهم نموده ایم.

قبادی افزود؛ تیم دامپزشکی مجموعه توانست با رژیم غذایی و مراقبتهای ویژه برای اولین بار در ایران  دو بال جوجه زیبا از این گونه کمیاب را تکثیر نماید.

همچنین مجموعه باغ پرندگان تهران در سال جاری موفق به تولید و تکثیر بسیاری از گونه های حفاظت شده ی حیات وحش مانند اگرت ها، حواصیل شب، چنگر، جغد شاه بوف، باقرقره، سهره، طاووسک و ... شده است و تکثیر فلامینگو نیز در برنامه های آتی قرار دارد.

بنابراین گزارش؛ فاز جدید باغ پرندگان تهران به همت شهرداری منطقه ۴ از ابتدای تیرماه سال جاری همه روزه از ساعت ۱۱ الی ۱۹ با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی پذیرای شهروندان عزیز میباشد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی ۲هزار و ۶۳۷ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته گفت: متاسفانه ۲۰۰ تن از بیماران جان خود را از دست دادند.
تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

سردار رحیمی با بیان اینکه روزانه ۲۰ میلیون تردد در پایتخت داریم، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی نیازمند حمایت همه جانبه است.