کد خبر: ۱۱۴۲۶۱
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۷
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی؛
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی با تقدیر از اقدامات شهرداری مشهد در ساماندهی جلوخان آرامگاه فردوسی گفت: اقدامات مدیریت شهری پس از یک قرن در توس اتفاقی جاودانه است که مردم مشهد آن را به خاطر خواهند داشت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، ابوالفضل مکرمی فر در مراسم افتتاح فاز سوم ساماندهی جلوخان آرامگاه فردوسی و آغاز عملیات اجرایی ایجاد مسیر دسترسی به کهن دژ که با حضور شهردار، رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر، معاونان شهردار و مدیران شهری برگزارشد افزود: دولت دوازدهم در کنار شهرداری مشهد اقدامات خوبی در راستای آبادانی توس رقم زده اند.
وی اضافه کرد: در بسیاری از شهرهای کشور شهرداری ها و میراث فرهنگی مشکلات زیادی با یکدیگر دارند اما در مشهد همکاری خوبی میان مدیریت شهری و میراث فرهنگی در حوزه های مختلف از جمله آبادانی توس و حفظ خانه های تاریخی وجود دارد.
وی ادامه داد: در کنار اقدامات خوب شهرداری و شورای شهرمشهد برای احیای توس میراث فرهنگی نیز فعالیت هایی را آغاز کرده است که از آن جمله می توان به مرمت دیوارباره و روستای پاژ محل زندگی حکیم ابوالقاسم فردوسی با همکاری شهرداری اشاره کرد.
مکرمی فر افزود: نگاه مدیریت شهری و شورای شهر مشهد یک نگاه غالب فرهنگی است که در یاد و خاطره مردم مشهد خواهد ماند و در ثبت جهانی توس نیز تاثیر گذار خواهد بود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی ۲هزار و ۶۳۷ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته گفت: متاسفانه ۲۰۰ تن از بیماران جان خود را از دست دادند.
تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

سردار رحیمی با بیان اینکه روزانه ۲۰ میلیون تردد در پایتخت داریم، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی نیازمند حمایت همه جانبه است.