کد خبر: ۱۱۴۲۵۸
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۷
۱۰ میلیارد ریال اعتبار استانی برای ساماندهی محل دفن زباله‌های شهرستان مرزی بندر آستارا، اختصاص یافت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، هم اکنون طرح ساماندهی محل دفن زباله شهرستان مرزی بندر آستارا ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و دیوار کشی اطراف و زیرسازی آن انجام شده است و با اعتبار اختصاصی، حوضچه‌هایی برای جمع آوری شیرابه‌های زباله تا پایان سال جاری ساخته خواهد شد تا از سرازیر شدن شیرابه به دریا و اراضی اطراف جلوگیری شود.

شهردار آستارا بعد از ظهر پنج شنبه در جریان بازدید خبرنگاران از محل دفن زباله‌های آستارا، اظهار کرد: محل دفن زباله در شهرستان آستارا ۱۵ هکتار وسعت دارد و زباله‌های تولیدی شهرهای آستارا، لوندویل و تمامی روستاها این شهرستان مرزنشین و گردشگر پذیر شمال کشور به این محل انتقال داده می‌شود.

جواد معیتی، افزود: پاییز و زمستان به دلیل بارش باران، شیرابه زباله‌ها افزایش می‌یابد اما با جداسازی زباله‌های تر و تبدیل آن به کمپوست می‌توان از میزان شیرابه کاست و در این راستا از سرمایه گذاران بخش خصوصی دعوت می‌شود.

وی، گفت: آستارا به دلیل اجرای خوب طرح تفکیک زباله از مبدا جز شهرهای موفق استان گیلان است اما حجم زباله‌های ورودی از بخش لوندویل و روستاها به محل دفن زباله بسیار زیاد است.

شهردار آستارا، تصریح کرد: میانگین تولید روزانه زباله در شهرستان مرزی بندر آستارا، ۱۲۰ تن است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی ۲هزار و ۶۳۷ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته گفت: متاسفانه ۲۰۰ تن از بیماران جان خود را از دست دادند.
تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

سردار رحیمی با بیان اینکه روزانه ۲۰ میلیون تردد در پایتخت داریم، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی نیازمند حمایت همه جانبه است.