کد خبر: ۱۱۴۲۵۳
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵
مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان خبر داد
مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان، از وجود ۱۸ روستای هدف گردشگری در استان زنجان خبر داد و گفت: این روستاها زیر ساخت‌های خوبی برای جذب گردشگر دارند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، امیر ارجمند در گفتگو با خبرنگاران از وجود ۱۸ روستای هدف گردشگری در استان زنجان خبر داد و گفت: این روستاها زیر ساخت‌های خوبی برای جذب گردشگر دارند.

وی اظهار کرد: در سال جهش تولید بازنگری در خصوص روستاهای هدف گردشگری قرار گیرد و در زمینه برنامه ر یزی ها ی لازم انجام شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان، گفت: روستاهایی که بافت با ارزش تاریخی و جاذبه‌های خوبی دارند در سال جاری جز و روستاهای هدف گردشگری قرار خواهند گرفت.

ارجمند با بیان اینکه توجه به روستاهای دارای قابلیت گردشگری جایگاه ویژه‌ای دارد، تاکید کرد: در روستاهای هدف گردشگری باید فعالیت‌های اقتصادی منطبق با استعداد و ظرفیت روستا تقویت شود و توسعه یابد.

وی ابراز داشت: ایجاد فرصت‌های شغلی در روستاهای هدف گردشگری نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که با توسعه بوم گردی و گردشگری در این مناطق می‌توان، زمینه‌های ایجاد اشتغال خوبی را فراهم کرد و از مهاجرت روستاییان به روستاها هم جلوگیری می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان، گفت: در راستای توسعه گردشگری استان از حال گذر از معبر به مقصد گردشگری است.

ارجمندتاکید کرد: اگر به حضور گردشگر در یک منطقه از لحاظ توسعه اقتصادی و توسعه فرهنگی توجیه خوبی نداشته باشیم گردشگری دچار افت می‌شود.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی ۲هزار و ۶۳۷ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته گفت: متاسفانه ۲۰۰ تن از بیماران جان خود را از دست دادند.
تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

سردار رحیمی با بیان اینکه روزانه ۲۰ میلیون تردد در پایتخت داریم، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی نیازمند حمایت همه جانبه است.