کد خبر: ۱۱۴۲۴۰
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل:
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شدند که نشان‌دهنده ورود به خیز دوم اپیدمی می‌باشد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، دکتر شهرام حبیب زاده در جمع خبرنگاران عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شدند که این رقم تقریباً مشابه پیک اول کرونای استان در فروردین ماه است و نشان‌دهنده ورود به خیز دوم اپیدمی می‌باشد.

وی با اشاره به این‌که تعداد کل بستری‌های مبتلا به کرونا در استان اردبیل ۲۳۶ نفر است، افزود: از این تعداد ۵۲ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) بستری هستند و ۳۸ مورد ترخیص و ۳ مورد فوتی طی ۲۴ ساعت گذشته در مراکز درمانی استان ثبت شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: اگر وضعیت ابتلاء به بیماری با این روند پیش برود احتمالاً طی دو روز آینده وارد وضعیت قرمز خواهیم شد و طبیعتاً این وضعیت محدودیت‌هایی را در فعالیت‌های اجتماعی به دنبال خواهد داشت.

حبیب زاده تاکید کرد: مردم باید به صورت جدی پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند و حتی‌الامکان برای کارهای غیرضروری از منزل بیرون نیایند تا هم روند ابتلاء به این بیماری کاهش یابد و هم اینکه فشار مضاعف به کادر درمان استان تحمیل نشود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی ۲هزار و ۶۳۷ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته گفت: متاسفانه ۲۰۰ تن از بیماران جان خود را از دست دادند.
تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

سردار رحیمی با بیان اینکه روزانه ۲۰ میلیون تردد در پایتخت داریم، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی نیازمند حمایت همه جانبه است.