کد خبر: ۱۱۴۲۲۷
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵
معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد خبر داد
معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: مسیر دسترسی آرامگاه فردوسی به کهن دژ طی 140 روز آینده آماده بهره برداری خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، خلیل الله کاظمی در مراسم افتتاح فاز سه جلوخان آرامگاه فردوسی و آغاز عملیات اجرایی احداث مسیر دسترسی آرامگاه فردوسی به کهن دژ که با حضور شهردارمشهد، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری برگزار شد افزود: طی توافق با میراث فرهنگی مقررشد که جلوخان آرامگاه فردوسی ساماندهی شود.
وی اضافه کرد: بر همین اساس آذرماه سال 97 اولین فاز عملیاتی جلوخان آغاز و اردیبهشت ۹۸ به بهره‌ برداری رسید، همزمان با افتتاح فاز اول عملیات اجرایی، فاز دوم نیز با روزشمار ۱۰۰ روزه شروع شد.
وی با بیان این که با افتتاح فاز دو، عملیات آخرین فاز به مساحت ۴هکتار نیز در نیمه دوم سال 98 آغاز شد اظهار کرد: عملیات اجرایی این فاز نیز طبق زمانبندی پایان اسفندماه سال گذشته به پایان رسیده و پروژه آماده بهره برداری بود که افتتاحیه آن به علت کرونا به تاخیر افتاد.
کاظمی ادامه داد: در مجموع برای هر سه فاز ۳۰ میلیارد تومان هزینه شده است که در فاز سوم، ۲ هکتار فضای سبز، دو هکتار پارکینگ، ایستگاه اتوبوس و تاکسی نیز جانمایی شد.
معاون عمران حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد افزود: ساماندهی فاز سوم پیش خوان آرامگاه فردوسی در مساحتی حدود 4 هکتار دارای پارکینگ با ظرفیت 500 خودرو، ایستگاه اتوبوس و تاکسی، باهزینه حدود 12 میلیارد تومان و انجام 11000 مترمربع سنگفرش، 7000 متر مربع فضای سبز، دو عدد آبنما و 5000 متر مربع اصلاح هندسی مسیر سواره اجرا شده است.
وی اضافه کرد: به دلیل تاریخی بودن این مکان کار در این محدوده سخت است و عملیات باید دستی و بدون وسایل سنگین انجام شود.
وی گفت: در کنار افتتاح فاز سوم ساماندهی جلوخان فردوسی امروز همچنین مراسم کلنگ زنی مسیر کهن دژ را شاهد بودیم که در فاز یک به طول ۹۲۰ متر اجرایی می‌شود، مدت این پروژه۱۴۰ روز و اعتبار آن ۶ میلیارد تومان است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی ۲هزار و ۶۳۷ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته گفت: متاسفانه ۲۰۰ تن از بیماران جان خود را از دست دادند.
تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

سردار رحیمی با بیان اینکه روزانه ۲۰ میلیون تردد در پایتخت داریم، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی نیازمند حمایت همه جانبه است.