کد خبر: ۱۱۴۱۸۴
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۳
معاون امور هماهنگی استانداری تهران از تخصیص ۴۰۰ هکتار از اراضی شهر پرند برای احداث مسکن ملی خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محمد تقی زاده در تشریح اختصاص اراضی شهر پرند برای مسکن ملی گفت: پیشنهاد الحاق ۲۰۰ هکتار از اراضی خارج از شهر پرند و الحاق آن به اراضی داخل حریم پرند برای عملیاتی شدن طرح  مسکن ملی ارائه شده است.

وی افزود: در هر نقطه از شهرستانهای استان تهران که امکان تخصیص زمین برای اجرای طرح مسکن ملی وجود داشته باشد از این ظرفیت بهره می‌گیریم و پیش تر در شهرهای صفادشت و پردیس هم بخشی از اراضی خارج بافت به داخل حریم این دوشهر الحاق شده بود.

وی ادامه داد: برای ساماندهی ساخت و سازهای غیرمجاز در شرق استان تهران و همچنین حفظ مناطق و جاذبه‌های گردشگری در منطقه شرق استان تهران به ویژه دو شهرستان دماوند و فیروزکوه طرح ویژه ساماندهی کالبدی و فضایی  و توسعه محور مواصلاتی  شرق استان تهیه شد که به دلیل مقیاس بالای درنظر گرفته شده در این طرح کار برای بررسی بیشتر به مشاور ارجاع داده شد.

تقی زاده تاکید کرد: در حال حاضر ساخت و سازهای غیر مجاز در شرق استان ۸ درصد کل اراضی کشاورزی را شامل می شود و با اجرای طرح مذکور تلاش داریم تا ساخت و سازهای غیرمجاز را به حداقل برسانیم.


 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی ۲هزار و ۶۳۷ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته گفت: متاسفانه ۲۰۰ تن از بیماران جان خود را از دست دادند.
تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

سردار رحیمی با بیان اینکه روزانه ۲۰ میلیون تردد در پایتخت داریم، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی نیازمند حمایت همه جانبه است.