کد خبر: ۱۱۴۱۸۰
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۸
نئووایس از کشفیات تازه دانشمندان جهان بوده که دوره بازگشت آن هر ۱۰ هزار سال یکبار است و فرصت رصد آن برای علاقه‌مندان به علم ستاره‌شناسی و اجرام آسمانی در برج میلاد بوجود آمده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،جمعی از ستاره‌شناسان و منجمان کشور، دنباله‌دار "نئووایس" را پیش از طلوع آفتاب پنج‌شنبه صبح از فراز برج میلاد رصد می‌کنند. دنباله‌داری که نور بسیار زیاد دارد و با چشم غیر مسلح نیز قابل رؤیت است.

تماشای این صحنه منحصر به فرد توسط جمعی از ستاره‌شناسان و منجمان کشور به  همت باشگاه نجوم برج میلاد از ارتفاع ۲۹۲ متری از سطح زمین، فراهم شده است. این مراسم از ساعت ۴ صبح پنج‌شنبه ۱۹ تیرماه و قبل از طلوع آفتاب انجام می‌گیرد و این برنامه به صورت زنده از پیج‌ اینستاگرام برج میلاد به نشانی tehranmiladtower  و پیج pooyan.eqsci پخش خواهد شد تا همه علاقه‌مندان به علم ستاره‌شناسی بتوانند این صحنه زیبا را تماشا کنند.

در این پخش زنده همچنین تعدادی از منجمان کشور نیز درباره این کشف جدید بشر به مخاطبان خود توضیح خواهند داد.

حضور در این برنامه برای عموم شهروندان امکانپذیر نیست و صرفا متخصصینی که دعوتنامه رسمی برایشان ارسال شده، می‌توانند حضور داشته باشند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی ۲هزار و ۶۳۷ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته گفت: متاسفانه ۲۰۰ تن از بیماران جان خود را از دست دادند.
تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

سردار رحیمی با بیان اینکه روزانه ۲۰ میلیون تردد در پایتخت داریم، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی نیازمند حمایت همه جانبه است.