کد خبر: ۱۱۴۱۶۶
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۴
در ستاد مقابله با کرونا اعلام شد
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز گفت: طرح تردد زوج و فرد از درب منزل در کرج بررسی و اجرا خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی درویش پور در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا، گفت: با توجه به شرایط استان طبق دستور استاندار پیشنهاداتی در خصوص اعمال محدودیت در شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز، ارائه شد و برخی از آنها در ستاد ملی مورد موافقت قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در موج اول شیوع کرونا، تجربه مهار این بیماری را در استان البرز داشتیم، ادامه داد: امید است با همراهی مردم و مسئولان بتوانیم از پیک دوم کرونا نیز با کمترین خسارت عبور کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با تاکید بر اینکه اکنون نیاز است اعضای ستاد، اتخاذ تدابیر و اجرای مصوبات مقابله با کرونا را در اولویت امور خود قرار دهند، گفت: حالت اداری و تکلیفی عمل نکنیم بلکه باید از روند اجرای مصوبات اطمینان حاصل کنیم، چراکه حتی نجات جان یک نفر هم ارزشمند است.

درویش پور افزود: جلسات، تا جای ممکن به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شود و در موارد ضروری نیز استفاده از ماسک و رعایت اصول بهداشتی الزامی است.

وی اضافه کرد: با دستگاه‌هایی که سهل انگاری کرده و رعایت اصول بهداشتی را نداشته باشند، به شدت برخورد خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز گفت: حفاظت از سلامت مردم در رأس امور ما قرار دارد و طبق دستور استاندار، بازرسی و نظارت در راستای این امر با اهتمام ویژه ای دنبال می‌شود.

درویش پور افزود: گندزدایی معابر در شهرها و روستاها توسط شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از فردا آغاز شود و هیچ نقطه مغفول نماند.

وی عنوان کرد: سیستم حمل و نقل بویژه در کرج و فردیس از جا به جایی مسافران بدون ماسک خودداری کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز با اشاره به اینکه اصناف نقشی کلیدی در توقف شیوع کرونا دارند، گفت: سازمان صمت استان در خصوص تشدید بازرسی‌ها در صنوف تدابیر لازم را انجام دهد.

درویش پور افزود: کمبود ماسک و مواد ضدعفونی کننده در استان غیرقابل قبول است چراکه زیرساخت‌های لازم فراهم است و موانع این امر باید توسط کمیته پشتیبانی حل و فصل شود.

وی گفت: ایجاد محدودیت و تمهیداتی که از تجمع افراد در بوستان‌ها و مراکز تفرجگاهی جلوگیری شود، باید در دستور کار شهرداری‌ها قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز افزود: مراکز نقاهتگاهی استان نیز توسط سپاه پاسداران و دستگاه‌های مربوطه آماده سازی شود چراکه روند شیوع کرونا شدت گرفته است.

درویش پور گفت: نیازمند بسیج رسانه‌ها برای اطلاع رسانی درداین حوزه هستیم چراکه مهمترین عامل موفقیت در پیک اول کرونا، رسانه‌ها بودند.

وی گفت: در خصوص وضعیت بانک‌ها نیز باید تصمیم گیری کنیم تا چگونگی ارائه خدمات و سلامت کارکنان بانک‌ها و مردم مشخص شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی ۲هزار و ۶۳۷ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته گفت: متاسفانه ۲۰۰ تن از بیماران جان خود را از دست دادند.
تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

سردار رحیمی با بیان اینکه روزانه ۲۰ میلیون تردد در پایتخت داریم، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی نیازمند حمایت همه جانبه است.