کد خبر: ۱۱۴۱۴۹
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲
مدیرکل بیمه سلامت استان یزد:
مدیرکل بیمه سلامت استان یزد با اشاره به اینکه اجرای طرح نسخه الکترونیک از سال گذشته در ۹ شهرستان استان یزد آغاز شده است، گفت: این طرح در مرکز استان نیز کلید خورد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد دریجانی در دیدار با نمایندگان خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان یزد با اشاره به اینکه الکترونیکی شدن نسخه پزشکان از سال گذشته در ۹ شهرستان استان یزد آغاز شده بود، اظهار داشت: این طرح در مرکز استان یزد نیز آغاز شده است.

وی عنوان کرد: این طرح در درمانگاه امام علی (ع) و کلینیک تخصصی خاتم الانبیا (ص) نیز آغاز شده و تمام درمانگاه‌های خصوصی نیز به تدریج زیر پوشش آن قرار خواهند گرفت.

دریجانی بیان کرد: در حال حاضر ۳۲ درمانگاه خصوصی در مرکز استان یزد فعال است که طرح نسخه الکترونیک در ۱۱ درمانگاه اجرایی شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان یزد با بیان اینکه اجرای این طرح، بسیاری از مشکلات به ویژه در زمینه نسخه خوانی اشتباه و خطاهای پزشکی را کاهش می‌دهد، عنوان کرد: پزشکانی که این طرح را اجرا کنند، مطالبات آنها از بیمه در مدت کمتر از یک ماه پرداخت خواهد شد.

وی از پزشکان درخواست کرد: در زمینه اجرای موفق طرح بیمه سلامت را همراهی کنند و از مشوق‌های این بیمه نیز بهره مند شوند.

دریجانی با تاکید بر اینکه همه تلاش ما این است که تمام فرآیندها را الکترونیک کنیم، اظهار داشت: اجرای این طرح دولت الکترونیک را به صورت کامل در بیمه سلامت محقق کرد.

دریجانی از پرداخت ۲۵ میلیارد تومان از مطالبات پزشکان، بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌ها، داروخانه‌ها و مراکز درمانی خبر داد و بیان کرد: مطالبات این مراکز از بیمه سلامت، تا اردیبهشت ماه به صورت علی الحساب پرداخت شده است.

وی در مورد پرداخت هزینه‌های بیماران کرونایی نیز اظهار داشت: هر بیمار کرونایی که نیاز به بستری داشته باشد، بین ۱۲ تا ۱۵ میلیون تومان هزینه دارد و در صورتی که تحت پوشش بیمه سلامت باشد، ۹۰ درصد هزینه توسط بیمه پرداخت می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان یزد در مورد تمدید اعتبار دفترچه‌های بیمه سلامت نیز بیان کرد: افرادی که دفترچه آنها برگ خالی دارد، نیاز به مراجعه برای تمدید ندارند و با شماره گیری کد *۱۶۶۶* کدملی# می‌توانند از وضعیت اعتبار دفترچه خود مطلع شوند.

به گزارش مهر، مدیرکل بیمه سلامت پس از این نشست از دفتر انجمن صنفی خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان یزد بازدید کرد و در جریان فعالیت‌ها و برنامه‌های این انجمن قرار گرفت و برای ارائه خدمات به خبرنگاران عضو انجمن قول همکاری داد.
برچسب ها: شهرفردا ، یزد ، بیمه سلامت
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
واقعه  ۱۷ شهریور از زبان رهبر انقلاب

واقعه ۱۷ شهریور از زبان رهبر انقلاب

قیام مردمی ۱۷ شهریور هرچند در زمان خودش سرنوشت تلخی داشت، اما بروز آن عبرت‌هایی را به ملت ایران داد که رهبر انقلاب بر آن‌ها تأکید دارد و هشدار می‌دهد که جوانان خاطره آن را فراموش نکنند.
52میلیون واحد خون از سال 53 تا کنون اهدا شده است

52میلیون واحد خون از سال 53 تا کنون اهدا شده است

در حال حاضر به آمار تجمعی 52 میلیون اهدای خون رسیده ایم یعنی از بدو تاسیس سازمان در سال 1353 تا کنون 52 میلیون واحد خون توسط مردم عزیزمان اهدا شده است.