کد خبر: ۱۱۴۱۴۸
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
اگر مالکان ساختمان های ناایمن ظرف 2 هفته برای اخذ تاییدیه های ایمنی اقدام نکنند، به مردم معرفی خواهند شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، پس از انتشار گزارش « 48 ساختمان مشهد در انتظار سرنوشت بیمارستان سینا مهر تهران؟» درباره نا امن بودن ساختمان های بلند مرتبه مشهد به دلیل نداشتن نقشه آتش نشانی و همچنین اقدام نکردن بیمارستان های این شهر برای دریافت مجوز های ایمنی، محمدرضا کلائی شهردار مشهد در واکنش به این موضوع اظهار کرد: ما به دنبال حفظ جان مردم هستیم، اگر مالکان این مجتمع‌ها بعد از مهلت دوهفته‌ای اقدام به اصلاحات و تأییدیه‌های ایمنی نکردند از ما گلایه نکنند که در این وضعیت کرونا و رکود چرا این کار را انجام دادیم.
وی گام بعدی برای ایمن سازی ساختمان‌های بلندمرتبه و مجتمع‌های تجاری را همکاری با سازمان نظام‌مهندسی بیان کرد و افزود: ان شاءا... از این به بعد با همراهی سازمان نظام‌مهندسی پیگیری خواهیم کرد، بعد از مدتی اگر اقدامات اصلاحی را بعد از اعلام اخطارها انجام ندادند به جد از فعالیت آن‌ها جلوگیری می‌کنیم، امیدوارم کسانی که متولی این کار هستند احساس مسئولیت کنند.
شهردار مشهد بابیان این که مدت‌ها ست که ما پیگیر این موضوع هستیم، تصریح کرد: مدت‌هاست که پیگیر این موضوع هستیم که ساختمان های بلندمرتبه و با تجمع زیاد چقدر ایمن هستند، دو آیتم برای ما اهمیت دارد، آیتم اولی تایید سازمان آتش‌نشانی است و آیتم دوم ،پارکینگ‌هایی که عمومی نیستند اما مورداستفاده عموم قرار می‌گیرند، بسیاری از مال‌ها و مجتمع‌های تجاری که در سطح شهر وجود دارد پارکینگ‌های آن‌ها مورداستفاده عموم قرار می‌گیرد اما پارکینگ عمومی نیست.
وی تصریح کرد: پارکینگ‌های عمومی باید مورد تایید سازمان ترافیک قرار بگیرد که بسیاری از آن‌ها در ادوار گذشته مورد بهره‌برداری قرارگرفته است، اما هنوز تأییدیه‌های لازم را ندارند. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

سردار رحیمی با بیان اینکه روزانه ۲۰ میلیون تردد در پایتخت داریم، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی نیازمند حمایت همه جانبه است.
درخواست شهردار تهران از عنایت آزغ برای پیوستنش به خانواده ایثارگران آتش نشان

درخواست شهردار تهران از عنایت آزغ برای پیوستنش به خانواده ایثارگران آتش نشان

محمدی نوشت: پیروز حناچی از عنایت آزغ خواست که به خانواده بزرگ ایثارگران آتش نشان بپیوندد.