کد خبر: ۱۱۴۱۳۳
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: ۹۰ درصد فروش نوزاد مادران باردارِ دارای اعتیاد کاهش پیدا کرده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،حبیب‌الله مسعودی فرید به موضوع خرید و فروش نوزادان اشاره کرد و گفت: موضوع خرید و فروش نوزادان جرم است و باید به همه مردم در این رابطه اطلاع‌رسانی شود. ما هم در کنار پلیس فتا اگر موردی را ببینیم، به نهادهای امنیتی اطلاع می‌دهیم و طبق قانونی که وجود دارد، برخورد با افراد خاطی صورت می‌گیرد تا اثر بازدارنده داشته باشد.

وی افزود: نوزادانی که شناسایی می‌شوند، با صدور حکم قاضی تعیین تکلیف خواهند شد. یعنی یا وارد خانواده سببی و نسبی خود می‌شوند یا به بهزیستی می‌آیند و حتی به فرزندخواندگی می‌روند.

مسعودی فرید در خصوص وضعیت رسیدگی به مادران باردار معتاد نیز گفت: قرار بود نوزادان مادران باردار معتاد بعد از زایمان مرخص نشود. مگر اینکه به اورژانس اجتماعی اطلاع داده شود و سپس تعیین تکلیف شوند. حتی خانواده‌ای که می خواهد کودک را برگرداند، باید پیگیری شود و همکاران گزارش مددکاری تهیه کنند که وقتی نوزاد را دادیم، شرایط همچنان مساعد باشد.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: سازمان بهزیستی مرکز نگهداری از مادر و کودکی هم ایجاد کرده است که مادران باردار بی خانمان در آن نگهداری می‌شوند تا مارد در سلامت کامل باشد.

این مسئول درباره فروش نوزادان مادران باردار معتاد اظهار کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد فعال معتقدند که از نظرشان ۹۰ درصد فروش نوزاد مادران باردار دارای اعتیاد کاهش پیدا کرده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی ۲هزار و ۶۳۷ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته گفت: متاسفانه ۲۰۰ تن از بیماران جان خود را از دست دادند.
تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

سردار رحیمی با بیان اینکه روزانه ۲۰ میلیون تردد در پایتخت داریم، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی نیازمند حمایت همه جانبه است.