کد خبر: ۱۱۴۰۷۰
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۵
شهردار یزد:
شهردار یزد با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه کاهش تخلفات ساختمانی گفت: صدور پروانه ساختمان در شهرداری یزد مکانیزه می شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، جمال الدین عزیزی در دیدار شهرداران یزد با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به هفته شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اظهار داشت: در این روز و هفته سعی بر این است که مردم با خدمات شهرداری‌ها بیشتر آشنا شوند و اتفاقاتی که در شهر رخ می‌دهد به آنها ارائه شود.

وی با بیان اینکه در شهرداری، پنج منطقه و ۱۰ سازمان داریم که وظایف محوله را انجام می‌دهند گفت: وظایف شغلی شهرداری در شهر نزدیک به ۳۰۰ وظیفه است که به صورت مستقل انجام می‌شود.

شهردار یزد افزود: سازمان‌های شهرداری در زمینه‌های مختلف مشغول به فعالیتند که در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، سیما و منظر شهری، آتش نشانی، عمران، آرامستان ها و موارد مختلف دیگر این فعالیت‌ها پراکنده هستند.

عزیزی افزود: مناطق پنج گانه شهرداری هم عمدتاً مسئول نظارت بر ساخت و ساز و صدور پروانه‌ها در شهر هستند و علاوه بر اینکه وظیفه نگهداری تأسیسات شهرداری در نقاطی که در مدیریت آنهاست را برعهده دارند.

وی ادامه داد: در سال ۹۸ تاکیداتی بر موضوعاتی خاص بود که از جمله این موارد، بحث جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجازی بود که در شهر یزد متأسفانه آمار این ساختمان‌ها بسیار زیاد است.

شهردار یزد افزود: اقداماتی در این حوزه صورت گرفته و در حال حاضر سامانه استعلامات شهرداری کاملاً آماده بهره برداری شده و یکی از ویژگی‌های دیده شده در این سامانه، صدور پروانه مکانیزه است که می‌تواند زمینه تسریع در امور را فراهم کند.

عزیزی با بیان اینکه در این سامانه همکاری نهادهایی از جمله اسناد رسمی، ثبت اسناد و نظام مهندسی لازم است که به صورت کامل بتوان هوشمندسازی را انجام داد گفت: یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته در راستای کاهش تخلفات ساختمانی، استقرار پلیس ساختمان در مناطق مختلف شهرداری بوده که تأثیر بسیار بالایی داشت.

وی با بیان اینکه سال گذشته پلیس ساختمان در منطقه ۴ عملکرد بسیار خوبی داشت گفت: امسال هم در مناطق یک و سه این طرح در حال اجرا است که انشاالله بتوانیم زمینه کاهش تخلفات ساختمانی به پایین‌ترین حد ممکن را فراهم کنیم.
برچسب ها: شهرفردا ، یزد ، شهردار
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
واقعه  ۱۷ شهریور از زبان رهبر انقلاب

واقعه ۱۷ شهریور از زبان رهبر انقلاب

قیام مردمی ۱۷ شهریور هرچند در زمان خودش سرنوشت تلخی داشت، اما بروز آن عبرت‌هایی را به ملت ایران داد که رهبر انقلاب بر آن‌ها تأکید دارد و هشدار می‌دهد که جوانان خاطره آن را فراموش نکنند.
52میلیون واحد خون از سال 53 تا کنون اهدا شده است

52میلیون واحد خون از سال 53 تا کنون اهدا شده است

در حال حاضر به آمار تجمعی 52 میلیون اهدای خون رسیده ایم یعنی از بدو تاسیس سازمان در سال 1353 تا کنون 52 میلیون واحد خون توسط مردم عزیزمان اهدا شده است.