کد خبر: ۱۱۳۹۵۲
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۳
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان:
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان از احداث مسیر پیاده راه گردشگری در محوطه داخلی معبد داش کسن در روستای ویر شهرستان سلطانیه خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، امیرارجمند تصریح کرد: این مسیر باهدف بهره‌گیری بهینه از ظرفیت‌های طبیعی اجرا می‌شود که موجب نظم دهی مسیر تردد گردشگران خواهد شد. اعتبار تخصیص یافته شده به این مسیر پیاده راه چهار میلیارد ریال است.

وی ادامه داد: همچنین گردشگران نیز فرصتی جدید را در دسترس خواهند داشت تا در کنار بازدید از مجموعه تاریخی و گردشگری از فضاسازی های متنوع و جدید بهرمند شوند.

ارجمند گفت: طراحی مسیرهای پیاده-گردشگری در معبد داش کسن به عنوان گامی دو جانبه و شاید چند سویه برای حفاظت از بافت و هدایت گردشگر و پیش اقدامی برای احیای بافت کهن معبد تاریخی داش کسن و همچنین تکمیل کننده امر حفاظت و احیای بافت است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان تاکید کرد: رفع ضعف ها، ارتقاء کیفیت بازدید گردشگران، و پایداری سایت داش کسن به عنوان یک پیاده راه موفق موجب ارتقاء بافت تاریخی سایت می شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی ۲هزار و ۶۳۷ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته گفت: متاسفانه ۲۰۰ تن از بیماران جان خود را از دست دادند.
تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

سردار رحیمی با بیان اینکه روزانه ۲۰ میلیون تردد در پایتخت داریم، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی نیازمند حمایت همه جانبه است.