کد خبر: ۱۱۳۹۳۶
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۳
دارایی نژاد گفت: با توجه به شرایط مساعد اقلیمی، امسال در تولید هیچ یک از محصولات باغی و صیفی مشکلی نداریم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مصطفی دارایی نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار از ثبات نسبی نرخ میوه در بازار خبر داد و گفت: با توجه به فراوانی عرضه و رشد ۱.۵ برابری تولید نسبت به سال قبل، قیمت محصولات باغی نوسانی ندارد.

او افزود: در سال جهش تولید برنامه ریزی شده تا کشاورزان علمی کشت کنند، از این رو به سبب مصرف آب فراوان در دیم، آن‌ها را به سمت و سوی کشت گلخانه‌ای ترغیب کرده ایم.

ثبات نسبی قیمت میوه در بازار

به گفته دارایی نژاد، در هفته گذشته قیمت هلو هسته جدا ۱۰ درصد و هندوانه ۱۵ درصد رشد داشت که با عرضه از شهر‌های دیگر، مجدد به نرخ سابق بازگشت.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی با اشاره به نرخ میوه‌های تابستانه در بازار بیان کرد: در حال حاضر هر کیلو گیلاس با نرخ ۷ هزار تا ۲۲ هزار تومان، زردآلو ۵ هزار تا ۲۰ هزار تومان، شلیل ۶ هزار تا ۱۱ هزار تومان، هلو هسته جدا ۸ هزار تا ۱۳ هزار تومان و آلبالو ۷ هزار تا ۱۰ هزار تومان در میدان عمده فروشی‌ها عرضه می‌شود. 
گیلاس ۷ هزار تا ۲۲ هزار تومان
زردآلو ۵ هزار تا ۲۰ هزار تومان
شلیل ۶ هزار تا ۱۱ هزار تومان
هلو هسته جدا ۸ هزار تا ۱۳ هزار تومان
آلبالو ۷ هزار تا ۱۰ هزار تومان

او با بیان اینکه امسال در تولید هیچ یک از محصولات میوه و صیفی مشکلی نداریم، بیان کرد: با توجه به رشد تولید محصولات باغی برای صادرات برنامه ریزی کرده ایم تا ارز قابل توجهی را به داخل کشور بیاوریم، بدین منظور محصولات به کشور‌های روسیه، عمان، هند، پاکستان و ترکیه در حال بارگیری است.

دارایی نژاد در پایان تصریح کرد: با توجه به فراوانی عرضه، نوسان خاصی را برای بازار هیچ یک از اقلام‌ میوه و صیفی متصور نیستیم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تغییرات کرونایی متروی تهران در سال جاری

تغییرات کرونایی متروی تهران در سال جاری

نايب رييس هيات مديره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: در يك سال گذشته با انتشار ويروس كرونا شركت بهره برداري متروی تهران علاوه بر ارائه خدمات ريلي با شعار دقت، ايمني، سرعت در جهت حفظ سلامت مسافران در برابر اين ويروس اقدامات پيشگيرانه مختلفي را براي مقابله با اين بيماري انجام مي دهد.
مراسم رونمایی ازتابلو نقاشی ظهر عاشورا در ايستگاه شادمان

مراسم رونمایی ازتابلو نقاشی ظهر عاشورا در ايستگاه شادمان

مديرعامل شركت بهره برداري متروي تهران و حومه از اختصاص فضا در ايستگاه هاي متروي تهران براي به نمايش آثار هنري هنرمندان در عرصه هاي مختلف خبر داد.