کد خبر: ۱۱۳۸۷۵
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۳
استاندار اردبیل خبرداد
استاندار اردبیل گفت: از ۴۱ هزار و ۳۷۸ واحد مسکن مهر به جز ۲۹۶ واحد که مربوط به اداره کل تعاون است، مابقی واحدها آماده واگذاری است و تا پایان تیرماه به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، اکبر بهنامجو در جلسه شورای مسکن استان اردبیل از ثبت نام ۹ هزار نفر در سامانه طرح مسکن ملی در کل شهرهای استان خبر داد عنوان کرد: در مرحله اول این طرح ۵۳۰ واحد ثبت نامی مورد پذیرش قرار گرفته است.

وی افزود: از ۵۳۰ واحد مورد قبول در مرحله اول ۱۲۰ نفر مدارک مورد نیاز را تحویل و تکمیل پرونده کرده و پیش‌بینی می‌شود ۲۵۰ نفر دیگر نیز از این مرحله حائز شرایط خواهند شد.

استاندار اردبیل از پایش ۸۴۰۰ ثبت نام کننده در مرحله دوم خبر داد و گفت: افراد واجد شرایط بنا بر فراخوان اداره راه و شهرسازی در مرحله دوم تکمیل پرونده خواهند کرد.

بهنام‌جو تصریح کرد: برای کوتاه مدت در شهرک‌های موجود نیایش، الهیه، وحدت اردبیل و شهرک‌های جدید ۱۰۰۰ و احد زمین وجود دارد و ۵۰۰ واحد نیز قبلاً تحویل داده شده است.

وی با اشاره به این‌که برای ۳۵۰۰ واحد دیگر نیز شهرک جدید احداث خواهد شد گفت: تمام دستگاه‌های اجرایی باید جهت تأمین زیر ساخت این شهرک‌ها همکاری لازم را داشته باشند.

استاندار اردبیل ادامه داد: متولی طرح اقدام مسکن ملی در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت راه و شهرسازی و در شهرهای کوچک بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

بهنام جو با اشاره به اینکه طبق آمار راه و شهرسازی ۶۶ هزار و ۲۷۳ خانوار در استان طی سال ۹۵ مستأجر وجود داشت، گفت: پیش بینی می‌شود تا افق ۱۴۰۵ با رشد جمعیت ۲ درصدی نزدیک ۸۰ هزار واحد مسکن ساخت و ساز می‌شود.

رئیس شورای برنامه ریزی استان افزود: تعاونی‌هایی که قادر به احداث مسکن انبوه طرح مسکن ملی را دارند باید از سوی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی ساماندهی شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: طبق اعلام مدیرکل راه و شهرسازی استان پرونده مسکن مهر نیز تا پایان تیرماه بسته می‌شود.

استاندار اردبیل تصریح کرد: از ۴۱ هزار و ۳۷۸ واحد مسکن مهر به جز ۲۹۶ واحد که مربوط به اداره کل تعاون است آماده واگذاری و تا پایان تیرماه به بهره برداری می‌رسد.

وی افزود: اداره کل تعاون باید ۲۹۶ واحد را که در شهرستان‌های استان پراکنده هستند طبق برنامه‌ریزی تعیین تکلیف کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی ۲هزار و ۶۳۷ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته گفت: متاسفانه ۲۰۰ تن از بیماران جان خود را از دست دادند.
تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

سردار رحیمی با بیان اینکه روزانه ۲۰ میلیون تردد در پایتخت داریم، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی نیازمند حمایت همه جانبه است.