کد خبر: ۱۱۳۸۷۴
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
استاندار آذربایجان غربی:
استاندار آذربایجان غربی گفت: وضعیت قرمز استان و افزایش آمار مبتلایان به کرونا نگران کننده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدمهدی شهریاری در چهل و هشتمین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا افزود: دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی رعایت نشود در هفته های آینده با افزایش آمار مبتلایان به کرونا مواجه می شویم.

وی با بیان اینکه در این راستا علاوه بر محدودیت های اعمال شده از هفته قبل، درخواست محدودیت های جدید نیز به ستاد ملی ارائه شده که به زودی مشخص خواهد شد ادامه داد: تا زمانی که مردم با تدابیر اندیشیده شده همکاری نکنند نمی توان به قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا امیدوار بود.

شهریاری  با قدردانی از تلاش کادر درمان، پرستاران و نیروهای خدماتی حوزه سلامت و تسلیت درگذشت جانباختگان حادثه کلینیک سینا در تهران، از تحقق پیش بینی های وزارت بهداشت در خصوص افزایش مبتلایان به کرونا در استان از هفته قبل و هفته آینده خبر داد و گفت: برای خروج از این وضعیت چاره ای جز رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی نداریم. برای اجرای دقیق پیشگیری همه مسئول هستیم.

استاندار آذربایجان غربی استفاده از ماسک را راهکاری موثر در پیشگیری از ابتلا به کرونا دانست و گفت: سازمان صمت باید تدابیر لازم برای دسترسی آسان مردم به ماسک را فراهم سازد.

وی فعال سازی کمیته های ستاد استانی، توجه به بحث تبلیغات و اطلاع رسانی و اجرای دقیق دستورالعمل های بهداشتی در ادارات و بانک ها را نیز مورد تاکید قرار داد و از سازمان مدیریت و برنامه ریزی خواست تا برای تامین نیازهای اطلاع رسانی مقابله با کرونا اعتباری را تخصیص دهد.

شهریاری با بیان اینکه با وجود هشدارهای لازم متاسفانه برخی از مردم نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتناعی کم توجه هستند افزود: شرایط آب و هوایی استان برای پذیرش مسافران و حضور در بازارهای مرزی و نیز رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و عادی انگاری از سوی مردم و برخی مسئولین باعث افزایش تعداد مبتلایان به کرونا شده است.

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه ۱۱ شهرستان استان شامل ارومیه،خوی، مهاباد، بوکان،میاندوآب، سردست، سلماس، اشنویه، تکاب و پیرانشهر، نقده در وضعیت قرمز هستند گفت: وضعیت چالدران، شوط و ماکو را نارنجی و شاهین دژ ، پلدشت و چایپاره زرد است و استفاده از ماسک در ادارات، بانک ها و مراکز تجمعی اجباری شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی ۲هزار و ۶۳۷ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته گفت: متاسفانه ۲۰۰ تن از بیماران جان خود را از دست دادند.
تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

سردار رحیمی با بیان اینکه روزانه ۲۰ میلیون تردد در پایتخت داریم، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی نیازمند حمایت همه جانبه است.