کد خبر: ۱۱۳۸۶۹
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۳
شهردار کرمان گفت: رفع آسیب‌های اجتماعی یکی از دغدغه‌های اصلی مدیران در حوزه‌های مختلف است و قطعاً حاکمیت و نهادهای عمومی به‌تنهایی نمی‌توانند از این چالش‌های اساسی موفق بیرون آیند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سیدمهران عالم‌زاده، در آئین افتتاح مرکز ساماندهی کودکان خیابانی که صبح امروز ۱۲ تیرماه برگزار شد، ضمن تشکر از زحمات مدیران مؤسسه اسرا اظهار کرد: در شرایط نابسامان اقتصادی موجود که اختلاف درآمد مردم با هزینه‌های جاری موجب گسترش فقر و در نتیجه افزایش آسیب‌های اجتماعی می‌شود، ما باید پیشاپیش راه‌کارهایی را برای رفع این چالش‌ها پیش‌بینی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات شهرداری و نهادهای اجرایی، کمبود اعتبار، پراکندگی مسئولیت‌ها در بین دستگاه‌های مختلف و موازی‌کاری و دشواری هماهنگی بین آن‌هاست.

شهردار کرمان عنوان کرد: یکی از اقدامات خوبی که شهرداری و سایر نهادهای اجرایی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌توانند انجام دهند، حمایت از سازمان‌های مردم‌نهاد و خیران و جهت‌دهی به آن‌هاست.

عالم‌زاده تاکید کرد: چنانچه مدیران نهادهای اجرایی در تأمین هزینه‌ها و نیازهای سخت‌افزاری سمن‌ها و مؤسسات خیریه مشارکت کنند، آن‌ها خیلی بهتر از نهادهای حاکمیتی می‌توانند آسیب‌های اجتماعی را سامان دهند.

وی ادامه داد: در شهرداری کرمان از موسساتی که در زمینi آسیب‌های اجتماعی کار می‌کنند، حمایت می‌کنیم.

شهردار کرمان تصریح کرد: با تلاش و پیگیری دبیرخانه «شهر دوست‌دار کودک» در کرمان، در حال حاضر کرمان یکی از ۱۲ «شهر دوست‌دار کودک» در کشور است و شهرداری کرمان راه سختی را در پیش دارد تا کرمان بتواند در این حوزه به جایگاه شایسته دست پیدا کند.

عالم‌زاده خاطرنشان کرد: اگر درست پیش برویم، نهادهای بین‌المللی ازجمله یونیسف در رفع چالش‌هایی که در حوزه کودک وجود دارد، به کمک ما خواهند آمد.

وی اظهار کرد: از همه مدیرانی که در حوزه کودک و مسائل اجتماعی کار می‌کنند، دعوت می‌کنیم در این زمینه مشارکت کنند تا بتوانیم کرمان را برای بچه‌های خودمان استاندارد کنیم.

شهردار کرمان گفت: مدیران مؤسسه اسرا به ما قول داده‌اند تا پایان سال همه کودکان کار را سامان‌دهی کنند و دیگر شاهد کار کودکان پشت چراغ قرمز و در خیابان نباشیم.
برچسب ها: شهرفردا ، کرمان ، شهردار
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی ۲هزار و ۶۳۷ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته گفت: متاسفانه ۲۰۰ تن از بیماران جان خود را از دست دادند.
تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

سردار رحیمی با بیان اینکه روزانه ۲۰ میلیون تردد در پایتخت داریم، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی نیازمند حمایت همه جانبه است.