کد خبر: ۱۱۳۸۶۸
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۱
رئیس سازمان حمل ونقل بار درون شهری شهرداری شیراز از اجرای طرحی با هدف اعمال محدودیت برای تردد خودروهای سنگین حمل بار در مرکز این کلانشهر خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، عبدالجلیل شریفی در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به توقف‌خودروهای سنگین در تمام ساعات شبانه روز در حاشیه خیابان‌های مرکزی شیراز و ایجاد ترافیک سنگین، اظهار کرد: توقف طولانی این خودروها در زمان تخلیه بار باعث ایجاد ترافیک، تردد آن‌ها سبب ایجاد آلودگی زیست محیطی و ایراد آسیب‌های جدی به زیر ساخت‌های شهری از جمله آسفالت معابر می‌شود، بنابراین لازم است برای تردد این خودروها محدودیت‌هایی اعمال شود.

وی با بیان اینکه اجرای طرح محدودیت ورود ناوگان حمل بار به بخش مرکزی شیراز از مصوبات شورای اسلامی شهر شیراز است، تصریح کرد: مناطق هدف در اجرای این طرح با سه رنگ قرمز، سبز و زرد مشخص می‌شود.

رئیس سازمان حمل و نقل بار درون شهری شهرداری شیراز همچنین با بیان اینکه تاکنون حدود هشت هزار خودرو حمل و نقل بار در کلانشهر شیراز ساماندهی شده است، افزود: برای برخی از خودروهای گازوئیلی ناوگان حمل بار باربرگ صادر شده و امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم باربرگ خودروهای ناوگان سبک نیز صادر شود.

شریفی افزود: با اجرای این طرح رانندگان حمل و نقل بار نمی‌توانند در هر زمان و مکانی از مرکز شهر بار جابجا کند؛ تأمین زیرساخت‌های سخت افزاری و نرم افزار مورد نیاز برای این طرح بر عهده سازمان حمل و نقل بار درون شهری شهرداری شیراز است، البته با سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای این منظور رایزنی شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر فعالیت ناوگان حمل و نقل بار با نظارت خودرویی کنترل می‌شود، گفت: تعداد پنج کد تخلفاتی برای برخورد با خودروهای مختلف در این طرح در نظر گرفته شده است که دو کد از این تعداد روزانه برای خودروهای دارای پروانه اعمال می‌شود.

رئیس سازمان حمل و نقل بار درون شهری شهرداری شیراز با بیان اینکه محدوده مرکزی و ترافیکی شهر دارای ۷۵ دروازه ورودی است و تاکنون ۱۰ دوربین در این مبادی نصب شده و مابقی در حال تهیه و نصب است، اظهار کرد: با تجهیز تمام دروازه‌های ورودی به سیستم مکانیزه، نظارت و کنترل این طرح به طور کامل اجرا می‌شود؛ همچنین در ۱۲ خیابان شهر ۵۶ بارانداز ناوگان حمل بار ایجاد شده که توقف در این باراندازها ممنوع است.
برچسب ها: شهرفردا ، فارس ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی ۲هزار و ۶۳۷ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته گفت: متاسفانه ۲۰۰ تن از بیماران جان خود را از دست دادند.
تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

سردار رحیمی با بیان اینکه روزانه ۲۰ میلیون تردد در پایتخت داریم، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی نیازمند حمایت همه جانبه است.