کد خبر: ۱۱۳۸۶۵
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰
با حضور شهردار کرمان، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهری، طرح‌های بوستان«سراج» و بهسازی میدان «رسالت» به بهره‌برداری رسید.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سیدمهران عالم‌زاده شهردار کرمان در حاشیه بهره‌برداری از این دو طرح اظهار کرد: با توجه به این‌که شهروندان برای گذران اوقات فراغت و تفریح به بوستان‌ها مراجعه می‌کنند، ساخت بوستان‌ها در سطح شهر اهمیت فراوانی دارد.

وی با تأکید بر ضرورت افزایش تعداد بوستان‌ها و سرانه فضای سبز در شهر گفت: نوروزِ سال گذشته، ۲۰ بوستان در شهر کرمان به بهره‌برداری رسید و برای نوروز امسال نیز ساخت و افتتاح ۱۵ بوستان در نقاط مختلف شهر در دستور کار قرار گرفت که به‌دلیل شیوع ویروس کرونا، بهره‌برداری از این بوستان‌ها به تعویق افتاد.

شهردار سمنان ادامه داد: بهره‌برداری از این تعداد پروژه، از امشب در قالب پویش «افتتاح» و با شعار «هر هفته یک افتتاح»، بهره‌برداری و تقدیم مردم عزیز کرمان خواهد شد.

عالم‌زاده با بیان این‌که امشب به مناسبت میلاد باسعادت امام رضا (ع)، بوستان «سراج» که به نام یکی از القاب امام رضا (ع) نام‌گذاری شده، به بهره‌برداری رسید، گفت: امشب همچنین میدان رسالت که پس از سال‌ها بهسازی شده، مورد بهره‌برداری قرار گرفت، در هفته‌های آینده نیز بوستان‌های خبرنگار، شب‌بو، زریسف، نرگس، ارغوان، شیراز، بلدالامین و آفتاب به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: پیاده‌راه سلامت و بوستان‌های بهسازی‌شده شهید مرتضوی، شهریار، بوستان معلم و محوطه گنبد جبلیه نیز به بهره‌برداری خواهد رسید.

شهردار کرمان بر ضرورت توجه به مناسب‌سازی فضاهای شهری به‌ویژه بوستان‌ها تأکید کرد و گفت: در این دوره از مدیریت شهری، توجه به مناسب‌سازی فضاهای شهری برای تردد و استفاده افراد دارای معلولیت، در دستور کار قرار گرفته است؛ بنابراین، در تمام پروژه‌ها تلاش شده تا مسیرها و فضاهای ویژه این افراد در نظر گرفته شود.

عالم‌زاده به انتخاب کرمان به‌عنوان پایلوت شهر دوست‌دار کودک اشاره کرد و گفت: توجه به فضاسازی بوستان‌ها و سایر فضاهای شهری برای کودکان نیز از دیگر مواردی است که در این دوره از مدیریت شهری مورد توجه و تأکید قرار گرفته است.

وی افزود: موارد ذکر شده در پروژه‌هایی که در قالب پویش «افتتاح» و با شعار «هر هفته یک افتتاح» به بهره‌برداری خواهد رسید نیز به‌طور ویژه دیده شده است.

طرح‌های بوستان «سراج» و بهسازی میدان «رسالت»، امشب یازدهم تیرماه، به مناسبت میلاد باسعادت امام رضا (ع) در قالب پویش «افتتاح» با شعار «هر هفته یک افتتاح» با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار کرمان و جمعی از مدیران شهری، به بهره‌برداری رسید.
برچسب ها: شهرفردا ، کرمان ، شهردار
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی ۲هزار و ۶۳۷ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته گفت: متاسفانه ۲۰۰ تن از بیماران جان خود را از دست دادند.
تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

سردار رحیمی با بیان اینکه روزانه ۲۰ میلیون تردد در پایتخت داریم، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی نیازمند حمایت همه جانبه است.