کد خبر: ۱۱۳۸۰۰
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳
مسائل و مشکلات محله آپادانا با حضور دو تن از اعضای شورای اسلامی شهر تهران، شهردار و معاونان منطقه5، شورایاران و جمعی از شهروندان محله آپادانا بررسی شد .
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،شهردار منطقه5،گفت:شهرک‌ها برای شهرداری‌های مناطق بسیار ارزشمند هستند.

فریدون حیدری افزود: شهروندان در هر نقطه‌ای از شهر و شهرک برای ما مهم هستند و نگاه شورای شهر و شهرداری دراجرای پروژه‌های کوچک مقیاس، می‌تواند در رفع مشکلات شهرک و محلات کارگشا باشد.

حیدری خاطر نشان کرد: در شهرک‌ها بخش‌های خدماتی نظیر مراکز تجاری، درمانی، ورزشی و فرهنگی تعیین شده است و شورایاری می‌تواند با دسترسی به مراکزی مثل شورای شهر و شهرداری پروژه‌های مورد نیاز محله‌ها را مشخص کنند.

او بر پیشبرد مطلوب خدمات‌رسانی به شهروندان تاکید کرد و گفت: با تعامل بیشتر و ارائه طرح‌های موثر علاوه برمرزبندی و تعیین نقش هر قسمت در اجرای وظایف،  زمینه‌های همکاری  نیز مشخص می‌شود.

نگهداری از فضای سبز
در این جلسه عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران نیز گفت: شهرک‌ها ایده‌های خوبی برای اداره شهر هستند، شهرک آپادانا قدیمی ترین شهرک در تهران است و نیاز به تعریف‌های روشن‌تری از تقسیم وظایف دارد چون با بحران مدیریت تصمیم گیری مواجه است.

احمد مسجد جامعی  نگهداشت فضای سبز شهرک آپادانا را ضروری دانست و گفت: طبیعت و فضای سبز برای شهرها بسیار مهم و جزو اولویت‌ها است. ما نسبت به خشک شدن حتی یک درخت هم بی تفاوت نیستیم. آپادانا باید نگین سبز تهران باقی بماند.

او اظهار داشت: جمعیت و مرغوبیت زمین محله آپادانا سرمایه‌هایی هستند که با استفاده از آن می‌توان مشکلات را حل کرد .‌باید به شیوه‌های جدید استفاده از ظرفیت‌های هنری- فرهنگی اندیشید و برای آینده برنامه داشت.
 
سرمایه‌گذاری در فضاهای فرهنگی
رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه فضای سبز جزو دارایی شهر تهران و حفظ آن ضررورت دارد، گفت: طبق تفاهم نامه آبفا قرار است، میزان مشخصی از آب تصفیه خانه اکباتان برای آبیاری فضای سبز استفاده شود .

آرش حسینی میلانی افزود: محله آپادانا، جزو محلاتی است که با ارائه آموزش ظرفیت اجرای طرح کاپ را دارد.

اوگفت: شورایاری و هیات مدیره شهرک آپادانا می‌توانند، با وحدت رویه و تعامل  سازوکارهای مناسبی برای سرمایه‌گذاری در فضاهای فرهنگی را فراهم کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جمشید پژویان درگذشت

جمشید پژویان درگذشت

رئیس سابق شورای رقابت و رئیس اسبق کمیسیون پژوهش و تحقیقات انجمن علمی اقتصاد شهری ایران و عضو هیات علمی و پژوهشی فصلنامه اقتصاد و مدیریت شهری صبح امروز به دلیل ابتلا به بیماری کرونا درگذشت.
افزایش بار مراجعات بیماران مبتلا به کرونا در تهران

افزایش بار مراجعات بیماران مبتلا به کرونا در تهران

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به افزایش بار مراجعان بیماران مبتلا به کرونا در تهران گفت: در دو هفته اخیر نمودار تعداد مراجعان سرپایی، افراد بستری در بخش‌های عادی و مراقبت‌های ویژه و همچنین میزان مرگ و میرها در حال تغییر است.
پربازدیدترین ها