کد خبر: ۱۱۳۷۶۵
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، گفت: بر اساس توافق نامه‎ مدیریت شهری و آبفا، مشکل آب شهرک آپادانا قابل حل است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، سید حسن رسولی رئیس کمیته تشکیلات و منابع انسانی شورا، احمد مسجد جامعی رییس ستاد هماهنگی شورایاری شهر تهران و سید آرش حسینی میلانی نایب رییس ستاد هماهنگی شورایاریها و رییس کمیته محیط زیست شورا به منظور بررسی و رفع برخی معضلات شهرک آپادانا، از این شهرک واقع در منطقه ۵ شهرداری تهران بازدید به عمل آوردند.

در این بازدید  سید حسن رسولی پس از استماع گزارش دبیر و اعضای شورایاری محله آپادانا در خصوص معظلات شهرک گفت: شهرک یکی از واحدهای تقسیمات کشوری مانند شهرستان و استان و شهر است.  وقتی یک نقطه را شهرک می‎نامیم یعنی مرجع مدیریت آن بر طبق قانون هیئت مدیره است، مانند مناطق آزاد تجاری، مگر اینکه مانند شهرک واوان انتقال مسئولیت صورت بگیرد.

رسولی افزود:  فرضا اگر بخواهند حتی یک سانتیمتر از این زمین ورزشی شهرک را در اختیار سرمایه گذار قرار دهند، این امر وظیفه هیئت مدیره شهرک است نه شهردار و شهرداری.

رسولی در ادامه و در راستای  رفع معضل روشنایی معابر و کمبود آب پیشنهاد کرد: برای رفع معضل آب شهرک، جلسهای با حضور شهردار منطقه ۵ مدیرعامل آبفای تهران و یکی از اعضای شورای شهر تهران برگزار شود، توافق نامه‎ای مدیریت شهری و آبفا امضا کرده اند که با توجه به این توافق نامه بخشی از مشکل آب شهرک آپادانا می‎تواند حل شود. در فضای سبز هم تامین آب بر عهده آبفا است و شهردار منطقه ۵ به نمایندگی از هیئت مدیره این مسئله را پیگیری کنند.   

رسولی در ادامه گفت: شهردار و اعضای هیئت مدیره و شورایاری باید مرزها و حدود وظایف خود را در جلسه‎ای که برگزار می‎شود، مشخص کرده و در نظر بگیرند. شهرداری به ازای عوارضی که می‎گیرد باید خدماتی ارائه دهد.

بنا بر گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، وی درباره جمع آوری نخالههای ساختمانی شهرک نیز تصریح کرد: شهرداری در قبال نخاله‎های ساختمانی حتی در مرکز شهر هم مسئولیتی ندارد و این امر برعهده هیئت مدیره شهرک است. اگر این تنوع فعلی در قالب یک سازمان واحد فعالیت کند می‎تواند بخشی از مشکلات را حل کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جمشید پژویان درگذشت

جمشید پژویان درگذشت

رئیس سابق شورای رقابت و رئیس اسبق کمیسیون پژوهش و تحقیقات انجمن علمی اقتصاد شهری ایران و عضو هیات علمی و پژوهشی فصلنامه اقتصاد و مدیریت شهری صبح امروز به دلیل ابتلا به بیماری کرونا درگذشت.
افزایش بار مراجعات بیماران مبتلا به کرونا در تهران

افزایش بار مراجعات بیماران مبتلا به کرونا در تهران

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به افزایش بار مراجعان بیماران مبتلا به کرونا در تهران گفت: در دو هفته اخیر نمودار تعداد مراجعان سرپایی، افراد بستری در بخش‌های عادی و مراقبت‌های ویژه و همچنین میزان مرگ و میرها در حال تغییر است.
پربازدیدترین ها