کد خبر: ۱۱۳۷۳۰
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۴
معاون شهردار سمنان:
معاون معماری و شهرسازی شهردار سمنان از ایجاد زیرساخت‌ها برای ایجاد شهر دوست‌دار کودک در سمنان خبر داد و گفت: سمنان پایلوت شهر دوست‌دار کودک معرفی می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مریم هاشمی معتمدی در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه همزمان با بیان اینکه این شهر پایلوت طرح دوست‌دار کودک شده است، تاکید کرد: پیرو جلسه کمیته ملی هماهنگی شهر دوست‌دار کودک در وزارت کشور و در چارچوب همکاری‌های مشترک این وزارتخانه با یونیسف برای اجرای ابتکار جهانی شهرهای دوست‌دار کودک در ایران، بر اساس ارزیابی‌های انجام شده، شهر سمنان به عنوان یکی از شهرهای پایلوت این طرح انتخاب شد.

وی با اشاره به انتخاب سمنان در کنار ۱۱ شهر دیگر برای اجرای پایلوت شهر دوست‌دار کودک، افزود: ۴۵ شهر کشور متقاضی این گزینش بودند که البته سعی شده تا شانس سمنان در این زمینه افزایش یابد و در همین زمینه بیش از ۸۰ برنامه در سال ۹۸ برای سنین زیر ۱۸ سال در بخش‌ها و زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، عمرانی و خدماتی انجام شده است.

معاون معماری و شهرسازی شهردار سمنان هم‌افزایی دستگاه‌های متولی ارائه خدمات به کودکان و لزوم برنامه‌ریزی با هدف ترویج نشاط و شادابی در دوران پسا کرونا را خواستار شد و گفت: مرکز تخصصی بازی کودک در سمنان آماده بهره برداری است تا در آن، آموزش‌های اجتماعی و شهروندی در محیطی شاد و مفرح به کودکان ارائه شود.

هاشمی معتمدی با بیان اینکه اولین پارک هوشمند کودک در ایران نیز در سمنان راه اندازی می‌شود، گفت: این مجموعه در بستر نرم‌افزار گوشی‌های هوشمند، آموزش‌های مختلف در زمینه طبیعت، نجوم، مفاهیم نماز و دیگر موضوعات شهروندی را به کودکان ارائه می‌دهد همچنین قرار است شهر بازی بزرگی نیز در این مجموعه ساخته شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جمشید پژویان درگذشت

جمشید پژویان درگذشت

رئیس سابق شورای رقابت و رئیس اسبق کمیسیون پژوهش و تحقیقات انجمن علمی اقتصاد شهری ایران و عضو هیات علمی و پژوهشی فصلنامه اقتصاد و مدیریت شهری صبح امروز به دلیل ابتلا به بیماری کرونا درگذشت.
افزایش بار مراجعات بیماران مبتلا به کرونا در تهران

افزایش بار مراجعات بیماران مبتلا به کرونا در تهران

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به افزایش بار مراجعان بیماران مبتلا به کرونا در تهران گفت: در دو هفته اخیر نمودار تعداد مراجعان سرپایی، افراد بستری در بخش‌های عادی و مراقبت‌های ویژه و همچنین میزان مرگ و میرها در حال تغییر است.