کد خبر: ۱۱۳۷۱۹
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۰
شهردار قم با بیان اینکه اقدامات گسترده‌ای در شهرداری طی سال‌های اخیر آغاز شده است، اقدامات شهرداری در حوزه سرمایه گذاری را مورد توجه قرار داد و افزود: فقط در ماه گذشته ۵۰۰ میلیارد تومان در شهرداری قرارداد سرمایه گذاری نوشته شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سیدمرتضی سقاییان‌نژاد با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره رسانه‌ای «شهر ما»، اظهار کرد: مسائل و مشکلات زیادی در شهر وجود دارد که شهرداری به بخشی از آنها نپرداخته و نیاز است رسانه‌ها به کمک شهرداری بیایند تا این مشکلات شناسایی شود.

وی با تاکید بر اینکه بیش از ۸۰ درصد فعالیت‌های شهر متعلق به شهرداری است، گفت: شهرداری‌ها به صورت متنوع درگیر در شهر هستند و نزدیک به ۳۷۲ وظیفه دارند در صورتی که شاید یک وزارت خانه کمتر از ۳۰ وظیفه داشته باشد.

شهردار قم با بیان اینکه موضوع شناسی در امور شهری مهم است، گفت: مثلث مردم، شهرداری و خبرنگاران در پیشبرد اهداف شهر بسیار مؤثر است.

وی با تاکید بر اینکه موضوع شهر باید کمتر دچار مسائل سیاسی شود، افزود: اگر چالش‌ها و مشکلات به مدیریت شهری منتقل شود قطعاً مدیریت شهری می‌تواند با برنامه آنها را رفع کرده و به مرور به توسعه شهری پایدار و خوب برسیم.

سقاییان‌نژاد با بیان اینکه امروز بیش از ۷۰ درصد مردم شهرنشین هستند، گفت: شهرداری‌ها که امور اکثریت مردم را بر عهده دارند باید مجموعه‌ای ملی و شهری در اختیار داشته باشند.

وی افزود: رفع مشکلات ترافیکی، اقتصاد شهری، سرمایه گذاری، هویت و کالبد شهر، بازآفرینی، سیما و منظر و معماری ایرانی اسلامی، برنامه محوری برای ارتقا کیفیت زندگی و… جزو اقداماتی است که باید شهرداری به آنها بپردازد.

شهردار قم با اشاره به ضرورت توسعه دانش و تخصص در مدیریت شهری، خاطرنشان کرد: شهر امروز مملو از تخصص‌ها و پیچیدگی‌های متفاوت بوده و شهرداری موظف است در این حوزه‌ها خود را به روز کند.

وی با تاکید بر اینکه قم پایگاه انقلاب است و امورات فرهنگی در این شهر بسیار مهم است، گفت: تعدد و تنوع وظایف شهرداری نشان می‌دهد که چقدر ارتباط مردم، رسانه و شهرداری اهمیت دارد.

سقائیان نژاد با بیان اینکه مخارج تأمین امور زیربنایی باید بر عهده دولت‌ها باشد چراکه وظیفه شهرداری این است که شهر را نگهداری کند، گفت: به همین خاطر جشنواره رسانه‌ای شهر ما فرصتی برای مشارکت رسانه‌ها در شناسایی مسائل و مشکلات شهر است.

وی با بیان اینکه اقدامات گسترده‌ای در شهرداری طی سال‌های اخیر آغاز شده است، اقدامات شهرداری در حوزه سرمایه گذاری را مورد توجه قرار داد و افزود: فقط در ماه گذشته ۵۰۰ میلیارد تومان در شهرداری قرارداد سرمایه گذاری نوشته شده است.

شهردار قم با تاکید بر اینکه سه هتل پنج ستاره در بلوار پیامبر اعظم (ص) در حال ساخت است، گفت: در حوزه‌های دیگر تسویه بدهی‌ها و ارتباط با مردم نیز گام‌های بلندی برداشته شده است.

وی با بیان اینکه ترغیب زائران نیازمند تأمین زیرساخت‌های شهری است، گفت: اقامتگاه‌ها و هتل‌ها باید استاندارد باشد و این مهم در دستور کار شهرداری قرار دارد.

سقائیان‌نژاد گفت: یکی از مشکلات اساسی که در قم وجود دارد باید ورود زائران به شهر قم به صورت سیستمی برنامه ریزی شود و باید بخش خصوصی وارد عمل شود.
برچسب ها: شهرفردا ، قم ، شهردار
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جمشید پژویان درگذشت

جمشید پژویان درگذشت

رئیس سابق شورای رقابت و رئیس اسبق کمیسیون پژوهش و تحقیقات انجمن علمی اقتصاد شهری ایران و عضو هیات علمی و پژوهشی فصلنامه اقتصاد و مدیریت شهری صبح امروز به دلیل ابتلا به بیماری کرونا درگذشت.
افزایش بار مراجعات بیماران مبتلا به کرونا در تهران

افزایش بار مراجعات بیماران مبتلا به کرونا در تهران

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به افزایش بار مراجعان بیماران مبتلا به کرونا در تهران گفت: در دو هفته اخیر نمودار تعداد مراجعان سرپایی، افراد بستری در بخش‌های عادی و مراقبت‌های ویژه و همچنین میزان مرگ و میرها در حال تغییر است.