کد خبر: ۱۱۳۷۰۸
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۹
شهردار منطقه 5، از عملیات احداث کانال و رفع نقص لوله‌کشی انتقال و هدایت آب‌های سطحی منطقه بازدید کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،فریدون حیدری هدف از این بازدید را ارزیابی و برداشت کلی شرایط کانال‌های انتقال آب سطح منطقه اعلام کرد و گفت: برای  برطرف كردن خطر نقاط آبگیر در فصل‌های بارانی سال یک سری  نقص  و انسداد در مسیر لوله‌گذاری و کانال‌ها وجود دارد که با همکاری منطقه و شرکت خاکریز آب در حال برطرف کردن آن هستیم.

حيدري به عملیات رفع سه گلوگاه سیلابی منطقه در خیابان تقدیری ، سلیمی جهرمی و ارم اشاره کرد و گفت: برنامه ما آمادگی کامل برای بارندگی‌های امسال است، تا با هدایت و توزیع آب‌های سطحی از وقوع سیلاب و آبگرفتی معابر در فصل بارندگی پیشگیری کنیم.

شهردار منطقه ٥ اظهار داشت: با اقدام‌های مناسبی که در سال گذشته صورت گرفت، به میزان قابل توجهی از آبگرفتگی و خسارت‌های ناشی از آن جلوگیری شد.

حیدری از اتمام عملیات حفاری و لوله‌رانی در فاز چهار احداث کانال آب‌های سطحی خبر داد و اظهار داشت: این بخش از قسمت شمالی میدان دانشگاه  آغاز می‌شود و به سمت کانال ورسک امتداد می‌یابد، با تکمیل  آن حجم آبی که از محله شاهین به سمت میان رود سرازیر می‌شود، توزیع شده و کاهش می‌یابد .

شهردار منطقه ٥ خاطرنشان کرد: برنامه ما رفع نقص‌های قطعات کانال‌کشی تا پایان فصل تابستان است تا با کنترل و هدایت آب‌های سطحی بخش شمالی منطقه، در فصل بارندگی با مشکل مواجه نشویم .

حیدری به شناسایی و رفع خطر نقاط آبگیر منطقه اشاره کرد و گفت: تعدادی از این نقاط آبگیر نیز در بارندگی سال گذشته شناسایی شد  و  با توجه به شرایط و نوع معبر، اقدام‌های کارشناسی مختلفی برای هدایت روان‌آب‌ها انجام می‌شود.

شهردار منطقه ٥ اقزود: آبگرفتگی دربرخی نقاط به وسیله مانع ثابت، تغییر جهت داده و در برخی نقاط دیگر با اقدام‌های مختلف مانند نصب دریچه ، چاه جذبی ، تعریض یا میزان کم جدول کشی برطرف می‌شود.
حيدري ابراز امیدواری کرد، با بهره‌برداری از کانال دره ذغالي، روان‌آب‌ها از مرکز منطقه به قسمت غرب هدایت شده و حجم آب‌های سطحی کاهش یابد .

شهردار  منطقه ٥ عملیات رفع موانع و پل‌های کانال میان رود، اصلاح دیواره‌های دره فرحزاد و پل خوشمرام، لایروبی مداوم مسیل‌ها و رسوب‌برداری حوضچه‌ها را از جمله اقدام‌های مثبت عنوان کرد که برای هدایت آب‌های سطحی در منطقه 5 صورت گرفته است .

حيدري با بيان اينكه در سال 1397 سیل رودخانه کن خسارت هاي زیادی به باغات کن دیواره‌ها وجاده‌های اطراف رودخانه وارد کرد، به رفع آبشکستگی و اصلاح برخی نقاط دیواره‌های اطراف رودخانه کن اشاره کرد و گفت: مسیل این رودخانه، به صورت مستمر  لایروبی می‌شود .

شهردار منطقه ٥ خاطر نشان کرد: با اینکه پاکسازی و لایروبی مداوم انهار انجام می‌شود اما چون کانال‌های فرعی به موازات مراکز اداری- تجاری و مسکونی قرار دارند،  رعایت نظافت و نریختن زباله براي جلوگیری از آبگرفتگی نقش تاثیر گذار دارد چرا که بخش زیادی از این انهار سر پوشیده‌ است و به محض ورود زباله انهار دچار آبگرفتگی می‌شوند.

حیدری گفت: سالانه حجم بسیار زیادی زباله از انهار جمع‌آوری می‌شود حتی گاهی عملیات پاکسازی منجر به تخریب قسمت‌های روی بستر انهار می‌شود و عملیات جمع‌آوری زباله‌های انهار روبسته علاوه بر ایجاد مشکلات برای شهروندان باعث افزایش هزینه و زحمت برای شهر و شهرداری می‌شود .

شهردار  منطقه ٥ از شهروندان و کسبه خواست با نریختن زباله در انهار، شهرداری را در  نظافت و رفع آبگرفتگی و انسداد کانال‌ها یاری کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مسابقات والیبال قهرمانی کشور تا اطلاع ثانوی لغو شد

مسابقات والیبال قهرمانی کشور تا اطلاع ثانوی لغو شد

فدراسیون والیبال در نامه‌ای به هیات‌های استانی، از لغو مسابقات قهرمانی کشور سالنی و ساحلی تا اطلاع ثانوی خبر داد.
مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

یک اقتصاددان گفت : چالش آینده اقتصاد ایران کمبود سرمایه گذاری است ، چرا که همه منابع درآمدی دولت اکنون با فشارهای تحریم صرف بودجه جاری شده و نرخ سرمایه گذاری روند نزولی به خود گرفته است ، اتفاقی که ضمن پایین نگه داشتن نرخ رشد می تواند کسب و کار و تولید را نیز با مخاطره روبرو کند.