کد خبر: ۱۱۳۶۹۲
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۴
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گفت: نتایج امتحانات پایه نهم در حال ثبت است و امیدواریم تا نیمه تیر به پایان برسد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،  صبح امروز نشست خبری علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش با حضور مدیران کل این معاونت برگزار شد.

بخش دوم این نشست به بحث درباره هدایت تحصیلی پرداخته شد.

کاظمی در ابتدای این بخش از نشست خبری ویژه فرایند هدایت تحصیلی گفت: هدایت تحصیلی برنامه مهم و سرنوشت ساز برای دانش آموزان کشور است لذا آموزش و پرورش روی این موضوع تمرکز کرده و با مصوبات و طراحی ها فکر می کنم امروز دانش آموزان و خانواده ها با آگاهی خوب و قابل قبول رو به رو هست. البته چالش هایی هم دارد

وی ادامه داد: بررسی های مشاوره‌ای در قالب آزمون رغبت است که در قالب فرم شماره ۶ به دانش آموزان و اولیا داده می شود و توصیه و مشاوره می کنیم که دانش آموزان برای چه رشته‌ای مناسب تر هستند. اما دو متغیر دیگر هم داریم که یکی ظرفیت و گنجایشی است که برای رشته ها داریم و دیگری عملکرد دانش آموزان در دروس است.

کاظمی گفت: نتایج امتحانات در حال ثبت است و امیدواریم نیمه تیر به پایان برسد. ما آمادگی داریم که بعد از دو روز از ثبت نمره ها نمونه برگ های هدایت تحصیلی را در اختیار مناطق بگذاریم. نمونه برگ های هدایت تحصیلی هم از طریق فضای مجاری و هم حقیقی به مدیر مبدا و مقصد ارسال شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مسابقات والیبال قهرمانی کشور تا اطلاع ثانوی لغو شد

مسابقات والیبال قهرمانی کشور تا اطلاع ثانوی لغو شد

فدراسیون والیبال در نامه‌ای به هیات‌های استانی، از لغو مسابقات قهرمانی کشور سالنی و ساحلی تا اطلاع ثانوی خبر داد.
مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

یک اقتصاددان گفت : چالش آینده اقتصاد ایران کمبود سرمایه گذاری است ، چرا که همه منابع درآمدی دولت اکنون با فشارهای تحریم صرف بودجه جاری شده و نرخ سرمایه گذاری روند نزولی به خود گرفته است ، اتفاقی که ضمن پایین نگه داشتن نرخ رشد می تواند کسب و کار و تولید را نیز با مخاطره روبرو کند.