کد خبر: ۱۱۳۶۸۴
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵
میلتون گلیزر خالق طرح معروف «من عاشق نیویورکم» در نودویک سالگی در اثر سکته قلبی درگذشت. او از معروف‌ترین طراحان گرافیک آمریکا به شمار می‌رفت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، گلیزر طرح «من عاشق نیویورکم» را ‌سال ۱۹۷۷ برای یک کارزار تبلیغات گردشگری خلق کرد، اما این طرح به‌ سرعت چنان معروفیتی یافت که اکنون بعضی از آن به‌ عنوان نماد شهر نیویورک یاد می‌کنند.

میلتون گلیزر اما خود ایده این طرح را «ناچیز و خیلی کوچک» توصیف کرده است و سال‌ها بعد گفت که از معروفیت این طرح «واقعا جا خورده» است.

گلیزر در پی حملات تروریستی یازدهم سپتامبر طرح معروف خود را با اندکی تغییر بار دیگر منتشر کرده بود که این بار این جمله را روایت می‌کرد: «من بیش از همیشه عاشق نیویورکم.»

میلتون گلیزر ‌سال ۱۹۲۹ در برانکس در شهر نیویورک به دنیا آمد و روز شنبه به گفته همسرش در اثر سکته درگذشت. این طراح گرافیک همچنین ‌سال ۱۹۶۸ نیویورک مگزین را بنیادگذاشت و از دیگر طرح‌های بسیار معروفش یکی هم طرح آلبومی برای باب دیلن، خواننده، شاعر و آهنگساز آمریکایی است که سال۱۹۶۷ خلق کرد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

دوره های آموزشی کارمندان دولت در گستره استانی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران برگزار می شود.
بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

دکتر قادری سردبیر شهر فردا در گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب ۶ خرداد ۹۹ گفت: توجه ویژه به کسب و کارها و تزریق نقدینگی به مولدها می تواند بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را حل کند.