کد خبر: ۱۱۳۶۶۰
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۷
مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان:
مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان گفت: پرونده عرصه و حریم سه بنای تاریخی زنجان پس از تهیه و تدوین به منظور ثبت به دفتر ثبت آثار و حفظ و احیاء میراث معنوی و طبیعی ارسال شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، امیرارجمند اظهار کرد: پرونده‌های تهیه عرصه و حریم بناهای تاریخی سرای دخان، مسجد یری پایین و مسجد اسحاق میرزا تهیه شده است.

وی افزود: در راستای تعیین عرصه و پیشنهاد حریم این ۳ اثر، مطالعاتی در راستای معرفی هرچه بهتر و دقیق‌تر، آسیب‎شناسی، معرفی آثار باستانی پیرامون، برنامه‎ریزی به منظور اقدامات بعدی به انجام رسید.

ارجمند افزود: تدوین ضوابط و دستورالعمل‌های لازم برای ساماندهی، حفظ، احیاء، مرمت و همچنین تعیین حریم بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی شهرها و روستاها انجام و بر رعایت این ضوابط نظارت می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان بر برنامه‌ریزی با هدف شناخت، معرفی و حفظ ارزش‌های هنری‌تاریخی و فرهنگی در محوطه‌های تاریخی تأکید کرد و گفت: تعیین حریم‌ها و محدوده بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی با این هدف انجام می‌شود.

ارجمند افزود: این مهم در سال جاری با هدف حفظ و جلوگیری از تعدی‌های آگاهانه و سهوی در دستور کار قرار گرفته و تا پایان سال به تصویب وزارت میراث فرهنگی کشور می‌رسد. تعیین حریم حفاظتی آثار تاریخی برای حفظ آثار از جمله اقدام های مهم دفتر ثبت آثار و حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی کشوراست.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

دوره های آموزشی کارمندان دولت در گستره استانی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران برگزار می شود.
بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

دکتر قادری سردبیر شهر فردا در گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب ۶ خرداد ۹۹ گفت: توجه ویژه به کسب و کارها و تزریق نقدینگی به مولدها می تواند بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را حل کند.