کد خبر: ۱۱۳۶۵۸
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۱
در ایام کرونایی؛
مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گفت: در ایام شیوع کرونا، چهار هزار پاسخ مردمی توسط این کمیته ارائه شد که بیش از سه هزار و ۵۰۰ مورد آن به صورت الکترونیک بوده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، احمد لطفی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تلاش‌های گسترده‌ای به منظور ارائه پاسخ سریع به درخواست‌های مردم از کمیته امداد استان صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: همزمان با شیوع کرونا در کشور و استان تاکنون به بیش از چهار هزار درخواست مردمی پاسخ داده شد که از این تعداد ۳ هزار و ۵۲۰ درخواست به صورت الکترونیک بوده است.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به تلاش صورت گرفته برای کاهش مراودات حضوری خاطرنشان کرد: تلاش شده تا از ارتباطات حضوری در محل کار و مراجعه مددکاران به منزل مددجویان پرهیز شود.

وی از تقویت زیر ساخت‌های ارتباط تلفنی، نرم افزاری و سامانه‌های مرتبط خبر داد و بیان کرد: هم‌اکنون ۲۶ نوع خدمت از طریق درگاه‌های الکترونیکی امداد قابل ثبت است.

لطفی گفت: از مهمترین خدمات ارائه شده می‌توان به مسکن، ازدواج، بهداشت و درمان، بیمه، فرهنگی، اشتغال و خودکفایی، معیشتی، وام، خدمات مشاوره، تحصیلی و آموزشی، انشعابات آب و برق و گاز، خدمات نظام وظیفه، کمک هزینه امور رفاهی و تسهیلات مهاجرت به روستا اشاره کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جمشید پژویان درگذشت

جمشید پژویان درگذشت

رئیس سابق شورای رقابت و رئیس اسبق کمیسیون پژوهش و تحقیقات انجمن علمی اقتصاد شهری ایران و عضو هیات علمی و پژوهشی فصلنامه اقتصاد و مدیریت شهری صبح امروز به دلیل ابتلا به بیماری کرونا درگذشت.
افزایش بار مراجعات بیماران مبتلا به کرونا در تهران

افزایش بار مراجعات بیماران مبتلا به کرونا در تهران

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به افزایش بار مراجعان بیماران مبتلا به کرونا در تهران گفت: در دو هفته اخیر نمودار تعداد مراجعان سرپایی، افراد بستری در بخش‌های عادی و مراقبت‌های ویژه و همچنین میزان مرگ و میرها در حال تغییر است.
پربازدیدترین ها