کد خبر: ۱۱۳۵۵۶
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰
مدیرعامل آبفای استان تهران خبر داد
مدیرعامل آبفای استان تهران از احداث تصفیه خانه‌های محلی در مناطق تهران خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،دستیاری در آئین مبادله تفاهم نامه ساخت تصفیه خانه فاضلاب خرگوش دره منطقه ۲۲ میان شهرداری تهران و شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: امروز میان شهرداری تهران و آب و فاضلاب مسئله حل نشده‌ای وجود ندارد. مسائلی که پیشتر در دادگاه‌ها مطرح شده بود و وقت زیادی از مسئولین را می گرفت، امروز حل و فصل شده و در تفاهم‌نامه‌ای مقرر شد مسائل در کمیته‌ای مشترک مطرح و حل و فصل شود تا از طرح مشکلات در دادگاه‌ها خودداری کنیم.

وی افزود:به حمدلله بحث پساب در تهران در حال حل و فصل شدن است نگرانی که پس از اجرای فاضلاب در تهران و در موضوع آب‌های زیرزمینی وجود دارد این است که عدم اجرای فاضلاب در آینده مشکلات زیست محیطی به همراه دارد و در شرایطی که ۸۵۰ میلیون متر مکعب در شهر تهران برداشت از آب‌های زیرزمینی است، ۴۵۰ میلیون متر مکعب از چاه‌های جذبی است. لذا پس از اجرای فاضلاب نمی‌توانیم این میزان آب را برداشت کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر شهرداری تهران برای آبیاری فضای سبز ۷۰ تا ۸۰ میلیون متر مکعب از منابع آب زیرزمینی استفاده می‌کند و مابقی نیز از محل پساب‌های تصفیه شده تامین می‌شود. لذا امروز اولین گام عملی در منطقه خرگوش دره برای تامین آب از محل پساب تصفیه شده برداشته شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر تلاش برای حل مشکل تامین آب در منطقه ۴ نیز گفت: در راستای تامین آب برای آبیاری فضای سبز از محل پساب‌ها در منطقه ۴ با معاونت خدمات شهری جلسات متعددی داشتیم. امروز این تفاهم نامه برای منطقه ۲۲ منعقد شد و امیدواریم با کمک شهرداری برای منطقه ۴ نیز این امر محقق شود. ما در نظر داریم تصفیه خانه‌ها به صورت محله‌ای احداث شود و پساب آن نیز در همان منطقه استفاده شود تا به این ترتیب از استفاده آب خام برای آبیاری فضای سبز جلوگیری کنیم.

بختیاری تاکید کرد: بالای ۹۰ درصد از شبکه فاضلاب تهران به جز مناطق ۲۲ و ۲۱ اجرا شده و با در نظر گرفتن این دو منطقه ۷۸ درصد این پروژه اجرایی شده، بی تردید احداث ۶۸۰۰ کیلومتر شبکه فاضلاب در شهری همچون تهران کار بسیار بزرگی است. در بهمن ماه امسال نیز تصفیه خانه فیروزبهرام به بهره برداری می‌رسد که به این ترتیب حدود دو میلیون و ۱۰۰ نفر از شهروندان تهرانی تحت پوشش قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: تصفیه خانه خرگوش دره در منطقه ۲۲ از تصفیه خانه‌های چهارگانه غرب تهران است که با همکاری شهرداری مراحل سختی همچون جانمایی آن انجام شده، ما تصفیه خانه‌های کلان را به سمت احداث تصفیه خانه‌های محلی سوق دادیم که تمام پساب آنها در همان منطقه محل احداث به کار گرفته خواهند شد.

 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید

دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید

محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان عصر امروز مورد سوءقصد قرار گرفت و به شهادت رسید.
هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران ضمن هشدار به مالکان گودهای رها شده، گفت: شهر تهران به شهر داراها و ندارها تبدیل شده است و پروژه های کوچک مقیاس برای برهم زدن این روند ناخوشایند است .