کد خبر: ۱۱۳۰۲۱
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۶
مدیرکل کار مرکزی خبر داد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی از تخصیص ۶۵۱ میلیارد تومان تسهیلات ویژه کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از کرونا برای واحدهای آسیب دیده استان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدتقی آبایی در حاشیه کارگروه تخصصی اشتغال استان مرکزی، اظهار کرد: دستور این جلسه تبیین شیوه نامه پرداخت تسهیلات به واحدهای کسب و کار آسیب دیده از کرونا بود.

وی ادامه داد: در هیأت دولت ۱۴ رسته شغلی به عنوان رسته‌های آسیب دیده از ویروس کرونا مصوب شدند که در زیر مجموعه این ۱۴ رسته شغلی یک میلیون واحد کسب و کار توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی براساس بانک‌های اطلاعاتی شناسایی شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی افزود: از یک میلیون واحد کسب و کار در کشور ۲۱ هزار و ۳۷ واحد مربوط به استان مرکزی است.

به گفته آبایی، دولت تسهیلات به رقم ۴۴ هزار میلیارد تومان برای پرداخت به واحدهای کسب و کار آسیب دیده از کرونا در نظر گرفته است که از این رقم ۶۵۱ میلیارد تومان مربوط به استان مرکزی است.

وی در خصوص نرخ تسهیلات پرداختی به واحدهای کسب و کار آسیب دیده از کرونا بیان کرد: نرخ این تسهیلات ۱۲ درصد و با بازپرداخت ۲۴ ماهه است.

آبایی عنوان کرد: این ۲۱ هزار واحد شغلی استان به تفکیک دستگاه‌های متولی مشخص و به آن‌ها ابلاغ شده است و موظف هستند ظرف چند روز آینده پرداخت تسهیلات ناشی از کرونا را به واحدهای کسب و کار اطلاع رسانی کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان مرکزی گفت: متقاضیان که تمایل به استفاده از این تسهیلات را دارند باید در سامانه کارا که مربوط به تسهیلات اشتغال روستایی و فراگیر است، به گزینه‌ای با عنوان تسهیلات کرونا به این سامانه اضافه شده است، مراجعه کنند.

آبایی در خصوص مهلت دریافت این تسهیلات عنوان کرد: فرصت ثبت اطلاعات متقاضیان دریافت تسهیلات کرونایی تا پایان خرداد ماه جاری است و تمدید خواهد شد و متقاضیان باید ثبت‌نام لازم را در این سامانه انجام داده، دستگاه اجرایی باید تأیید کند و به ۱۵ بانک عامل معرفی شوند و بانک عامل موظف است بر اساس دستورالعمل نسبت به پرداخت تسهیلات اقدام کند.

وی گفت: برای واحدهایی که در ایام کرونا آسیب دیدند به ازای هر بیمه شده مبلغ ۱۲ میلیون تومان، برای واحدهایی مانند تالارها و استخرها و مراکز گردشگری که به‌دلیل خطرپذیری در ایام کرونا تعطیل شدند، مبلغ ۱۶ میلیون تومان و برای رانندگان وسایل نقلیه خویش فرما مبلغ ۶ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
برچسب ها: شهرفردا ، مرکزی ، تسهیلات
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل حذف ارز ترجیحی چهار هزار و 200 تومانی را به نفع تولید و صادرات دانست و از استقبال بخش خصوصی از این حرکت جهادی دولت خبر داد.
چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

بهتر است علاج واقعه را قبل از وقوع کرد و برای کاهش بستر شکل گیری توده‌های گرد و غبار اقدامات بنیادین انجام شود تا از آسیب‌های زیست محیطی جلوگیری شود.
آخرین اخبار