کد خبر: ۱۱۲۹۸۸
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳
سالک از انعقاد تفاهم نامه بین سازمان انتقال خون و سازمان بسیج شهرداری تهران برای جبران کمبود ذخایر خون کشور خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،با توجه به اعلام سازمان انتقال خون ایران مبنی بر کمبود ذخایر بانک خون کشور و ایجاد مشکل در امر خدمات امدادی و درمانی به هموطنان عزیز، بسیجیان مجاهد، با حضور در مرکز سیار انتقال خون در مناطق و سازمان‌های شهرداری تهران، در ادامه انجام کمک مومنانه به فرمان، ولی امر مسلمین لبیک خواهند گفت.

مجتبی سالک رییس سازمان بسیج شهرداری تهران گفت: در همین راستا طی تفاهمی با سازمان انتقال خون استان تهران، این سازمان با همکاری کارکنان، مدیران و معاونین شهرداری تهران، همانند همیشه در این امر خداپسندانه پیشقدم و سهیم می‌شوند و گامی موثر در خدمت رسانی به هموطنان بر می‌دارند.

رییس سازمان بسیج شهرداری تهران گفت: با همکاری بسیجیان در ۲۲ منطقه و ۱۱ سازمان و شرکت شهرداری تهران، با استقرار روزانه دو تیم از واحد‌های سیار انتقال خون، کارکنان و مدیران در این امر خداپسندانه سهیم خواهند شد و با اهدای خون خود، زندگی دوباره‌ای به بیماران نیازمند ببخشند.

مجتبی سالک افزود: اولین روز این طرح، ۲۵ خرداد ماه همزمان با روز جهانی انتقال خون بود که به مدت ۱۳روز اداری تا ۱۱تیرماه ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به کمبود خون در پی شیوع کرونا و ترس مردم از اهدای خون اظهار داشت: همان گونه که سازمان انتقال خون اعلام کرده است، اهداکنندگان نباید نگران ابتلا به کرونا باشند چراکه اصول بهداشتی در مراکز مربوطه رعایت می‌شود.

وی با دعوت از مردم و شهروندان تهرانی جهت شرکت در این امر خداپسندانه گفت: امیدواریم با حضور مردم وقت‌شناس که در همه بزنگاه‌های سخت، ضرورت اهدای خون را برای نجات جان بیماران درک می‌کنند، بتوانیم در تامین کمبود فرآورده‌های خونی موفق باشیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مسابقات والیبال قهرمانی کشور تا اطلاع ثانوی لغو شد

مسابقات والیبال قهرمانی کشور تا اطلاع ثانوی لغو شد

فدراسیون والیبال در نامه‌ای به هیات‌های استانی، از لغو مسابقات قهرمانی کشور سالنی و ساحلی تا اطلاع ثانوی خبر داد.
مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

یک اقتصاددان گفت : چالش آینده اقتصاد ایران کمبود سرمایه گذاری است ، چرا که همه منابع درآمدی دولت اکنون با فشارهای تحریم صرف بودجه جاری شده و نرخ سرمایه گذاری روند نزولی به خود گرفته است ، اتفاقی که ضمن پایین نگه داشتن نرخ رشد می تواند کسب و کار و تولید را نیز با مخاطره روبرو کند.