کد خبر: ۱۱۲۹۸۸
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳
سالک از انعقاد تفاهم نامه بین سازمان انتقال خون و سازمان بسیج شهرداری تهران برای جبران کمبود ذخایر خون کشور خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،با توجه به اعلام سازمان انتقال خون ایران مبنی بر کمبود ذخایر بانک خون کشور و ایجاد مشکل در امر خدمات امدادی و درمانی به هموطنان عزیز، بسیجیان مجاهد، با حضور در مرکز سیار انتقال خون در مناطق و سازمان‌های شهرداری تهران، در ادامه انجام کمک مومنانه به فرمان، ولی امر مسلمین لبیک خواهند گفت.

مجتبی سالک رییس سازمان بسیج شهرداری تهران گفت: در همین راستا طی تفاهمی با سازمان انتقال خون استان تهران، این سازمان با همکاری کارکنان، مدیران و معاونین شهرداری تهران، همانند همیشه در این امر خداپسندانه پیشقدم و سهیم می‌شوند و گامی موثر در خدمت رسانی به هموطنان بر می‌دارند.

رییس سازمان بسیج شهرداری تهران گفت: با همکاری بسیجیان در ۲۲ منطقه و ۱۱ سازمان و شرکت شهرداری تهران، با استقرار روزانه دو تیم از واحد‌های سیار انتقال خون، کارکنان و مدیران در این امر خداپسندانه سهیم خواهند شد و با اهدای خون خود، زندگی دوباره‌ای به بیماران نیازمند ببخشند.

مجتبی سالک افزود: اولین روز این طرح، ۲۵ خرداد ماه همزمان با روز جهانی انتقال خون بود که به مدت ۱۳روز اداری تا ۱۱تیرماه ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به کمبود خون در پی شیوع کرونا و ترس مردم از اهدای خون اظهار داشت: همان گونه که سازمان انتقال خون اعلام کرده است، اهداکنندگان نباید نگران ابتلا به کرونا باشند چراکه اصول بهداشتی در مراکز مربوطه رعایت می‌شود.

وی با دعوت از مردم و شهروندان تهرانی جهت شرکت در این امر خداپسندانه گفت: امیدواریم با حضور مردم وقت‌شناس که در همه بزنگاه‌های سخت، ضرورت اهدای خون را برای نجات جان بیماران درک می‌کنند، بتوانیم در تامین کمبود فرآورده‌های خونی موفق باشیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
انتخاب هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس + تصویر

انتخاب هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس + تصویر

انتخابات هیئت رئیسه فراکسیون شوراها، مدیریت شهری و روستایی با حضور اعضای این فراکسیون برگزار شد.
مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

در حالیکه که همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ با سرعت در منطقه آمریکای لاتین رو به گسترش است از سوی دیگر گزارش‌های تازه حاکیست که سیر تصاعدی کرونا در ایالات متحده همچنان ادامه دارد و روز پنجشنبه آمار ابتلا به این ویروس کشنده در آمریکا به بالاترین حد خود از زمان آغاز همه‌گیری رسیده است.